В ISW пояснили, навіщо Путін приїжджав на окуповані території. Мапи боїв

Фото: росЗМІ

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) проаналізували поїздку Путіна на окуповані території Луганської і Херсонської областей і вказали, що нею він переслідував кілька цілей.

Про це йдеться у звіті ISW, пише Українська правда.

Президент Росії Володимир Путін під час свого візиту до окупованих Херсонської та Луганської областей продовжував зображати себе військовим лідером в очікуванні запланованого українського контрнаступу.

Кремль оголосив 18 квітня, що Путін відвідав штаб російського угруповання військ «Днєпр» у Херсонській області та штаб Національної гвардії «Восток» в окупованій Луганській області.

Інститут вказує на те, що президент України Володимир Зеленський відвідав лінію фронту в Авдіївці 18 квітня, і не виключено, що Кремль навмисно оприлюднив кадри візиту Путіна, щоб затьмарити в інформаційному просторі візит Зеленського.

На думку експертів, візит Путіна, ймовірно, також мав на меті публічно визначити потенційних цапів-відбувайлів напередодні запланованих українських контрнаступів.

Також фахівці зазначають: Путін, кремлівські джерела та військові блогери все частіше обговорюють перспективи українського контрнаступу, і цілком ймовірно, що Кремль готує вітчизняний інформаційний простір або до військових невдач, або до відсічі загрози контрнаступу.

Крім того, йдеться в огляді, демонстративні зустрічі Путіна з керівниками його армії, ймовірно, підтверджують чергові зміни у військовому командуванні і, можливо, у найближчому оточенні Кремля.

Припускається й те, що, можливо, Путін намагається збалансувати вплив «Вагнера», повторно призначивши Лапіна командувачем Луганської ділянки фронту.

Звертають увагу аналітики на те, що окремі члени «Клубу розгніваних патріотів» виступають за революцію в Росії, якщо Кремль заморозить війну або піде на мирні переговори з Україною і Заходом.

Основні висновки ISW за 18 квітня:

Путін під час свого візиту до окупованих Херсонської та Луганської областей продовжив зображати себе військовим лідером напередодні запланованого українського контрнаступу.

Окремі члени «Клубу розгніваних патріотів» виступають за революцію в Росії, якщо Кремль заморозить війну або піде на мирні переговори з Україною і Заходом.

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу і міністр оборони Китаю Лі Шанфу зустрілися 18 квітня в Москві для обговорення питань стратегічного партнерства і військового співробітництва.

Державна Дума Росії 18 квітня схвалила низку поправок до Кримінального кодексу, спрямованих на заохочення внутрішньої цензури та репресії проти російської громадськості.

Російська влада затримала в Єкатеринбурзі 18 квітня російського фахівця зі зв’язків з громадськістю Ярослава Ширшикова, соратника затриманого репортера The Wall Street Journal Евана Гершковича.

Центральний штаб російського «Безсмертного полку» оголосив про скасування щорічного маршу «Безсмертний полк» до Дня перемоги, ймовірно, у спробі зменшити суспільну дискусію про загиблих на війні.

Російські війська провели обмежені наземні атаки на північний схід від Куп’янська та вздовж лінії Сватове-Кремінна.

Також вони продовжували утримувати позиції в Бахмуті та проводили наземні обстріли вздовж лінії Авдіївка-Донецьк.

Українські офіційні особи повідомили, що російські війська продовжують оборонну підготовку на півдні України.

Кремль продовжує зусилля з інтеграції маріонеткових формувань з регулярними російськими військами.

Російські окупаційні чиновники продовжують депортувати українських цивільних осіб до Росії під виглядом надання медичної допомоги та реабілітації.

Білорусь може розпочати економічну підтримку окупованої Росією Донецької області через систему патронажу.

оренда квартири Львів

Новини