В комунальному закладі Львівської облради допомагатимуть завагітніти за програмою медичних гарантій

Фото: Львівський перинатальний центр

У Львівському перинатальному центрі безкоштовно лікуватимуть безпліддя за програмою медичних гарантій. Такого в історії комунальних чи державних закладів не було. Раніше ці послуги надавали лише в приватних клініках. Але там їх ціна стартує від 100 тисяч гривень.

В програмі «ОЧІ» на «Першому Західному» йшлося про те, хто та як може скористатись цієї можливістю.

Відділення репродуктивних технологій працює на базі Львівського перинатального центру рік. Лікування безпліддя теж було безкоштовним. Однак, програма оплачувалась з обласного, а не державного бюджету. За цей час провели 2,5 тисячі консультацій. А показник ефективності лікування безпліддя складає 65%. Це тому, що лікування методами допоміжних репродуктивних технологій вважають найдієвішим.

«Програма передбачає, що жінки у віці від 19 до 40 років можуть отримувати лікування з послуг допоміжних репродуктивних технологій. А саме для будь-якого безпліддя є можливості пройти лікування у нашому відділенні», – говорить директорка Львівського обласного перинатального центру Марія Малачинська.

Фото: Львівський перинатальний центр

Скористатись послугами можуть не лише мешканці Львівщини, але й інших областей. Достатньо лише прийти до перинатального центру та отримати скерування лікаря-гінеколога. Медики радять лікування розпочинати якомога швидше.

«До репродуктолога варто звернутись парам, які до 30 років щороку пробують зачати дитину, але яким не вдається. Якщо це вік поза 35 років, тоді не зволікаючи більше, як 6 місяців, звертаємось до репродуктолога і з’ясовуємо причини ненастання вагітності», – пояснює завідувачка відділення допоміжних репродуктивних технологій Анна Маркевич.

оренда квартири Львів

Новини