В Львівській громаді військовослужбовці можуть зареєструвати шлюб за добу

Фото: armyinform

В офісах Львівської громади з’явилась нова послуга – реєстрація шлюбу у скорочений термін. У департаменті міської агломерації наголошують: ця послуга стосується виключно військовослужбовців. І скористалися нею в Офісі громади у Дублянах вже дві молоді сім’ї.

Такий акт можуть складати і без особистої присутності наречених або одного із наречених: один із пари або обидва можуть бути присутніми за допомогою відеозв’язку.

Першу пару молодят за новою послугою «шлюб за добу» розписали минулого тижня -– повідомляє пресслужба Львівської міськради.

«До нас звернувся військовий та його наречена з проханням розписати їх за прискореною процедурою. Військовий приїхав на кілька днів з фронту. Ми перевірили документи, отримали певні довідки від наречених, зібрали низку документів та зареєстрували шлюб, видавши молодятам свідоцтво, – каже в. о. керівника офісу у Дублянах Ірина Огниста. – Усе зробили, фактично, за один день. Хоча закон дозволяє до кількох днів».

А вчора, 2 серпня, в офісі Дублян зареєстрували ще один шлюб за прискореною процедурою. Один із майбутнього подружжя – також військовий. Цього разу це наречена.

«Реєстрація шлюбу у скорочений термін, зокрема і за добу, відбувається за принципом екстериторіальності, коли не має значення місце проживання громадян. Таку послугу запроваджено, аби у воєнний час полегшити молодятам процедуру оформлення шлюбу. Йдеться винятково про військовослужбовців», – пояснила заступниця директора департаменту – начальниця управління адміністрування громад департаменту міської агломерації ЛМР Ірина Круглова.

У департаменті додали, що для того, аби цю послугу надавали якісно і швидко, працівники офісів у Львівській громаді пройшли відповідне навчання, де їх зокрема вчили навичкам розрізняти випадки, коли йдеться про шлюб, а коли – про спробу вчинити неправомірні дії.

оренда квартири Львів

Новини