В Львівській обласній раді нарешті почалась конструктивна робота – Юрій Холод

Фото: ЛОР

Профтехучилища, медзаклади та музеї. Про це йшлося на ХХІ позачерговій сесії Львівської обласної ради. На ній розглянули і прийняли низку важливих питань.

Про основні акценти роботи депутатського корпусу в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному» розповів заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод.

«Ми зробили важливий крок. Вперше, за пів року точно, зібралася президія Львівської обласної ради. Вона не могла зібратись тому, що частина обранців – уже не в депутатах, когось – немає  серед нас. Але вчора зібрався кворум з двадцяти депутатів, які вперше за пів року погодили чергову сесію. Для мене – це теж велике досягнення. Зазвичай в кожного є робота, свої плани і депутати розходяться. Була така практика. Але вчора було по-іншому. Обласні обранці – постійно в залі, обговорювали важливі питання і після цього ми зібрали президію», – наголошує Юрій Холод.

Ключовим питанням цієї сесії було прийняття в комунальну власність 18 державних закладів профтехосвіти. Рішення приймалось згідно з постановою Кабінету Міністрів щодо реформи освітньої галузі.

Крім цього, обласні обранці прийняли ще ряд інших рішень. Зокрема, Львівський обласний шкірвендиспансер приєднали до Львівської обласної лікарні, а Львівське обласне бюро судово-медичної експертизи передали Міністерству охорони здоров’я.

«Сьогодні НСЗУ (Національна служба здоров’я України -ред.) не готові платити окремим, непрофільним закладам, як шкірвендиспансер. Відповідно, ми би мали кожного місяця 1,8 млн грн виділяти з обласного бюджету на цей заклад. Це потрібно, але якщо держава в пакеті, який стосується обласної лікарні, готова за це платити, то нам треба віддати туди шкірвендиспансер, щоб держава платила. А 1,8 млн краще відправити на дрони чи інші наші потреби.

Що стосується бюро судмедекспертизи, то тут ситуація простіша. Держава каже, що створить відділення судмедекспертизи в кожній області. Це дуже важливий орган тому, що коли хлопці повертаються з фронту «на щиті», треба правильні висновки надати щодо смерті. Але якщо держава теж готова фінансувати, а це понад 70 млн грн, то це дасть можливість обласному бюджету віддати в інше русло цей фінансовий ресурс», – пояснює обласний обранець.

Скриншот з відео «Першого Західного»

Також обласні депутати вирішили, що музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича в Білогорщі треба відбудувати. Для цього, за словами Юрія Холода, обласному управлінню культури дали завдання створити стратегію відбудови закладу.

Наступна сесія Львівської обласної ради відбудеться 27 лютого. На ній планують розглянути понад 40 питань. Вони стосуються низки майнових та екологічних питань, призначення переможців конкурсів на посади керівників комунальних установ. Також планують заслухати інформацію щодо стану виконання Комплексної програми «Безпечна Львівщина» та внесення змін до рішення щодо обрання постійних комісій.

«Сподіваюсь можна бути навіть зробити нові рішення в комісіях. Депутати мають зайти в депутатські комісії і працювати на благо Львівщини. Думаю, процес пішов. Можливо, навіть будуть зміни керівників комісій, можливо, президії, керівництва – все  може бути. Я думаю, що буде два пленарних засідання, бо багато питань», – зазначає заступник голови Львівської обласної ради.  

оренда квартири Львів

Новини