В Львівській області посилять роботу з протидії сказу

Фото: olevsk-gromada.gov.ua

100% території Львівщини планують охопити пероральною імунізацією. Питання захворюваності на сказ у Львівській області розглядали на засіданні обласної комісії ТЕБ і НС.

Про це інформують в Львівській ОВА.

Як розповіла генеральний директор Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Наталія Іванченко, у 2023 році зафіксували 93 випадки сказу в області: найбільше  у лисиць – 36 випадків. Станом на 25 січня 2024 року вже є 15 таких випадків.

«Переважно кусалися лисиці, собаки, в тому числі бродячі, коти, сільськогосподарські тварини, навіть були гризуни. Відповідно зросла кількість сказу серед тварин, такі випадки зареєстровані у всіх районах області. 1223 особам призначили щеплення, 798 отримали повний курс», – зазначила вона.

Найбільшу кількість випадків минулого року реєстрували у гірських районах із значною площею лісів, де в рази зросла кількість лисиць та інших хижих звірів, які можуть бути потенційними резервуарами сказу.

«Для нас важливо вживати дієві заходи, щоб зменшити цю негативну динаміку росту захворювання і надалі системно працювати на профілактику», – зазначив перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик.

Упродовж 2023 року провакцинували проти сказу 484 972 голів тварин.

За словами начальника Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Анатолія Дейнеки на сьогодні в області обліковують понад 3 200 голів лисиць.

Найефективнішими засобами зниження ризиків по сказу диких м’ясоїдних тварин є їх відстріл, та пероральна імунізація шляхом розповсюдження приманок з вакциною. Проте у зв’язку з воєнними діями ліки проти сказу не дозволено поширювати з повітря, відтак охоплення пероральною імунізацією за минулий рік не виконали відповідно до встановлених планів.

Першочерговим завданням на перше півріччя 2024 року під час проведення кампанії з пероральної імунізації диких м′ясоїдних тварин проти сказу наземним методом розповсюдження приманок з вакциною забезпечити максимально можливе охоплення території області.

Це є одним із завдань Комплексного плану заходів з боротьби та профілактики сказу на 2024-2028 роки  (з урахуванням періоду дії воєнного стану), який затвердили в межах комісії. Він передбачає організаційні, профілактичні, заходи щодо ліквідації захворювання тварин на сказ, заходи безпеки.

Зазначимо, що собаку, кота чи іншу тварину, яка покусала людей або тварин, потрібно негайно доправити до найближчої ветеринарної клініки та повідомити Держпродспоживслужбу для огляду й утримання під наглядом спеціалістів протягом 10 днів.

оренда квартири Львів

Новини