В Львівській облраді вивчають вирубки в Національному парку «Королівські Бескиди»

Фото ілюстративне, drogmedia

Пеньки є чи нема. Працівники Національного парку «Королівські Бескиди», що на Самбірщині, виявили понад 21 тисячу зрубаних дерев. Стверджують, що пеньки знаходяться на території обласного комунального підприємства «Галсільліс». Натомість, адміністрація останнього цю інформацію спростовує. Вивчити ситуацію у Львівській обласній раді відбулось засідання відповідної тимчасової комісії.

Про це йдеться в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

На засіданні тимчасової комісії  Львівської обласної ради намагалися з’ясувати чи є пеньки і на чиїй вони території, яка є у користування КП «Галсільлісу». Але відповідно до указу Президента України від 30 листопада 2020 року, ці землі згодом мають перейти в постійне користування Національного парку «Королівські бескиди». Відтак, його представники вже проінспектували місцевість. До слова, з 2019 року будь-яка вирубка на цій території заборонена.

«Було виявлено 21 тисячу штук пнів дерев, віком від 2 до 3 років. Ми не спеціалісти, щоб оцінити збитки, але орієнтовно це може становити 800 мільйонів гривень», – розповів керівник  Національного парку «Королівські Бескиди» Сергій Пальна.

Представники «Галсільлісу» цю інформацію заперечують.

«Нами зроблено багато фотографій тих пнів, які зафіксували. Вони є 5-10-річної давності. Це із законних рубок. Але так, є і самовільні рубки, поодинокі, на різних територіях, які ми також фіксуємо і передаємо в правоохоронні органи. Тобто, ці речі присутні, але не в таких масштабах», – заявив керівник обласного комунального лісогосподарського підприємства «Галсільліс» Іван Підгородецький.

За підсумками засідання тимчасової  комісії депутати вирішили звернутись до Мінекології з проханням провести службове розслідування у Нацпарку «Королівські Бескиди». Також запланували службове розслідування щодо «Галсільлісу». Крім того, комісія надішле запит до Держгеокадастру та Міндовкілля, щоб ті пояснили, як правильно передати землі «Галсільлісу» до «Королівських Бескид».

«Сьогодні це найважливіше, бо ця територія має охоронятись, а ми бачимо тільки те, що велика кількість пнів з’являється і винних немає. Скоріше за все, вони всі разом в цих процесах і є», – зазначив голова тимчасової контрольної комісії Львівської обласної ради з вивчення питання щодо реорганізації окремих лісогосподарських підприємств ЛКП «Галсільліс» Юрій Холод.  

оренда квартири Львів

Новини