В Львівській ОВА розповіли, як у Львові цьогоріч відзначатимуть Свято Героїв

Фото: ЛМР

23 травня Львівщина відзначає Свято Героїв. У Львівській обласній військовій адміністрації склали програму заходів. Зокрема, цього року, як і торік, традиційної урочистої ходи не буде з міркувань безпеки.

Про це в програмі «Головне за день» на «Першому Західному» розповіла директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Ірина Гаврилюк.

«Цей день ми розпочнемо з вшанування пам’яті полеглих героїв України. Це буде в 11-ій годині ранку на Марсовому полі. Далі заходи перемістяться на поля почесних поховань № 67 та 76 Личаківського кладовища. На ці заходи запрошені громадськість, представники різних гілок влади.

Далі – біля пам’ятника Шевченкові ми організували вже вшанування героїв, які зараз є живі. Ми запропонували виступити Заслуженому Прикарпатському ансамблю пісні та танцю України «Верховина» і представити свою патріотичну програму. Вона називається «Охрещені вогнем» і буде представлена о 13-ій годині», – зазначила посадовиця.

За її словами, ця ж програма буде представлена о 18-ій годині в Будинку офіцерів для військовослужбовців, їх родин, медиків, які працюють в госпіталі та внутрішньо переміщених осіб.

«В різних закладах культури будуть також проведені різноманітні заходи. В дитячій бібліотеці діти будуть робити для наших Героїв різні листівки, які далі будуть передаватись на фронт. В музичному коледжі імені С. Людкевича відбудеться джазовий концерт, де будуть збирати кошти на Збройні сили України. В нас є чудесний колектив Lviv Jazz Orchestra. Вони зробили унікальну програму – джазові обробки народних, патріотичних пісень, сучасних хітів. Я запрошую всіх до перегляду цієї програми», – розповіла Ірина Гаврилюк.

Скриншот з відео «Першого Західного»

Концерт відбудеться о 17-ій годині в музичному коледжі імені С. Людкевича, за адресою Шашкевича, 5. Вхід вільний.

Організатори Дня Героїв також запрошують на виставку «Нетлінні» в Львівському історичному музеї, де представлено меморіальну колекцію вишиваних робіт діячів й діячок українського підпілля середини XX століття, політв’язнів сталінських тюрем та таборів ГУЛАГу, а також сучасних героїв – музейників, які загинули й зникли безвісти під час теперішньої війни.

Продовжать відзначати свято Героїв і 24 травня. В Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла, о 20 годині відбудеться концерт у виконанні Академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів» Львівської національної філармонії. Гроші, які зберуть під час вечора, теж будуть спрямовані на підтримку ЗСУ.

Свято Героїв започаткувала у 1941 році Організація українських націоналістів (ОУН). День обрали невипадково, адже саме 23 травня 1938 року був убитий полковник армії УНР, державний, військовий і політичний діяч Євген Коновалець – один з головних ідеологів українського націоналізму.

оренда квартири Львів

Новини