У «Львівській Політехніці» почнуть готувати помічників ветерана – Віталій Загайний

Фото: armyinform

У Національному університеті «Львівська Політехніка» буде створено Центр ветеранського розвитку, що буде елементом впровадження інституту помічника ветерана. Це спільний проєкт Міністерства у справах ветеранів та Міністерства освіти і науки. Відтак, такі центри будуть проваджені у вищих навчальних закладах.

Про це в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному» розповів держсекретар Міністерства у справах ветеранів України Віталій Загайний.

«Це достойний вибір. Ми брали кілька характеристик, якими володіє цей університет. Це матеріально-технічна база, це наявність фахівців відповідних профілів. Крім того, університет володіє дуже цікавим досвідом взаємодії з ветеранським середовищем, який був накопичений між 2015 і 2022 роками, завдяки норвезькому проєкту підтримки «Норвегія-Україна», – пояснив посадовець.

Крім того, за його словами, в університеті вже є напрацювання щодо роботи «Ветеранської служби». Відтак, Центр ветеранського розвитку буде інтегрований з цієї службою.

Але наразі головним завданням Центрів ветеранського розвитку буде підготовка помічників ветерана. Програма розрахована на 180 навчальних годин – це три тижні навчання. Зокрема львівський Центр має підготувати приблизно 120-130 осіб, щоб вони вже в вересні безпосередньо почали працювати з ветеранами.

Скриншот з відео

«Помічник ветерана – це та людина, яка допомагатиме ветерану з різних питань. Починаючи, наприклад, з соціального захисту, з можливостями додаткового навчання, можливостями адаптації і проходження психологічної реабілітації. Це такий собі банк даних. Ця людина надає такі інформаційно-консультаційні послуги нашому ветерану. Він знає, як швидко підготувати пакет документів для отримання тої чи іншої допомоги, чи статусу УБД (учасника бойових дій -ред.) чи інші питання, пов’язані з потребами сім’ї – це все акумульовано в одній людині», – пояснює Віталій Загайний.

Після навчання помічники ветеранів будуть працювати на базі територіальних громад. Зараз проект передбачає створення там сервісних офісів ветерана. Але проєкт – експериментальний і не буде стосуватись всіх тергромад, зазначає Загайний. Коли алгоритм роботи помічника ветерана  відпрацюють – його імплементують на національному рівні.

оренда квартири Львів

Новини