В Молдові почали будувати ЛЕП, яка ліквідує залежність від Придністров’я

Фото: Newsmaker

У Молдові розпочалося будівництво повітряної лінії електропередачі (ЛЕП) 400 кВ Вулканешти-Кишинів, яка має ліквідувати залежність Кишинева від електрики з окупованого Придністров’я.

Про це повідомляє Newsmaker.

Нова лінія електропередачі пройде через Гагаузію та Тараклійський, Кагульський, Леовський, Чимішлійський, Хинчештський і Яловенський райони.

Міністерство енергетики Молдови повідомило, що будівництво лінії протяжністю 158 км коштуватиме €27 млн. Президентка Мая Санду і міністр енергетики Віктор Парліков відвідали будівельний майданчик у селі Конгаз, де розпочнеться будівництво ЛЕП.

Санду заявила, що будівництво ЛЕП Вулканешти-Кишинів є одним із найважливіших проєктів, який реалізується з моменту здобуття незалежності. «Це поворотний момент між двома етапами – вразливою Молдовою, якій у будь-який момент можуть відключити газ або електрику, і незалежною Молдовою, яка може вільно, у будь-який час і без політичного шантажу обирати, де купувати енергоресурси», – наголосила Санду.

Повітряна лінії електропередачі Вулканешти-Кишинів передбачає будівництво 511 опор для підтримки і протягання високовольтної лінії електропередачі. Завершити будівельні роботи планують до 2025 року.

Як повідомлялося, приїзд президентки Молдови Маї Санду в Гагаузію 29 березня на відкриття будівництва високовольтної лінії електропередачі Вулканешти – Кишинів зустріли протестами.

оренда квартири Львів

Новини