В Миколаївській ТГ відкрили відділ підтриманого проживання для людей cтаршого віку та з інвалідністю

Фото: ЛОВА

Миколаївська міська територіальна громада стала першою на Львівщині, де за підтримки з обласного бюджету відкрили відділ підтриманого проживання для людей cтаршого віку та з інвалідністю.

Про це на своїй сторінці повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький.

«Громада перемогла у конкурсі в межах Комплексної програми охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки цивільного населення, відтак на ремонт будівлі і благоустрій довкола неї з обласного бюджету скерували 1 мільйон та понад 700 тисяч гривень. Ще майже 409 тисяч виділили з місцевого бюджету. Умеблювати, забезпечити відділ необхідною технікою і витратними матеріалами допомогли меценати», – зазначив очільник Львівщини.

Облаштували відділ на базі колишньої амбулаторії. Зараз тут проживають пʼятеро людей – з Херсона, Бахмута, Торецька та Лисичанська. Загалом зможуть прийняти 15 осіб.

«Обласні соціальні заклади Львівщини переповнені. Тому критично необхідно, щоб включалися громади і у маленьких відділах та будинках підтриманого проживання дбали про людей з вразливих категорій на їхніх територіях.

Дякуючи допомозі від міжнародних партнерів Львівська обласна державна адміністрація і нашій координації з місцевими громадськими організаціями, центри вже запрацювали у Стрию, Дрогобичі та Львові, невдовзі – у Підкамені. Створення таких центрів – правильний підхід у процесі деінституціалізації інтернатних закладів. Важливо, щоб вони зʼявилися у кожній громаді нашої області. Ключове: допомогти людям соціалізуватися та навчитися бути максимально самостійними у побуті», – додав Максим Козицький.  

Фото: ЛОВА

оренда квартири Львів

Новини