У 2023 кількість ДТП на дорогах Львівщини збільшилась, але смертність – зменшилась – головний патрульний області

Фото: advokat-zhuk.com.ua

У 2023 році кількість дорожньо-транспортних пригод зросла на чверть порівняно із 2022. Найбільше смертей на дорогах фіксували на Дніпропетровщині, Харківщині та на Львівщині. Майже тисяча аварій на дорозі торік в Україні стались через нетверезе кермування.

Про причини такої статистики – в ефірі програми «Головне за день» на «Першому  Західному»   розповів начальником управління патрульної поліції у Львівській області Андрій Крутень.

«За 2023 рік відбулося 753 ДТП за участю водіїв, які перебували в стані сп’яніння. Воно може бути алкогольним, наркотичним або під впливом лікарських засобів.  Із 753 дорожньо-транспортних пригод – 186 з травмованими. Дійсно, ми щодня виявляємо водіїв, які перебувають в стані сп’яніння. Передумови, причини ми проаналізуємо. Але в першу чергу, це має бути самовідповідальність», – говорить головний патрульний області.

Він акцентує, що мова йде лише про виявлені випадки, але кількість нетверезих за кермом – в рази більша.

Крім того, проблема ще й в тому, що не всі складені патрульними протоколи, доходять до рішення суду. Наразі із 9,5 тисяч адміністративних протоколів, складених торік, лише 10% були завершені.

«Ми слідкуємо, чому закриваються такі справи. Варто зауважити, що поліцейські не є стороною під час розгляду справи, компетенція розгляду відноситься до судів. Ми співпрацюємо із судами і намагаємось ефективно використовувати всі владні інструменти, щоб правильно задокументувати таку категорію справ. Ми намагаємось підлаштовуватись під всі умови законодавства», – говорить Андрій Крутень.

Скриншот з відео «Першого Західного»

На його думку, притягнення до відповідальності порушника є дієвим засобом і запорукою того, що особа в майбутньому не буде допускати таких правопорушень.

Щодо збільшення статистики ДТП, то патрульний пояснює це тим, що Львівщина є транзитною областю, а крім того, росте кількість транспорту.

«Якщо в 2021 році відбулося 1900 ДТП з травмованими, то в 2023 році відбулось 2000 таких ДТП. Тобто, збільшення є, але воно не критичне. Ми маємо зменшення кількості загиблих. Якщо в 2023 році було 225 осіб, то в 2023 році – 220 осіб. Але треба розуміти, що статистика – це не стала цифра. ДТП залежить від багатьох факторів. Може бути важка аварія, але всередині перебувало по 1 водію. А може бути невелика дорожньо-транспортна пригода, але транспортний засіб використовувався на міжміських перевезеннях і ми розуміємо скільки травмованих там може  бути», – зазначає Андрій Крутень.

Тому, за його словами, важливо аналізувати цифри і через владні можливості впливати на причини.

оренда квартири Львів

Новини