В натуральному виразі Львівщина може зібрати на 4% менше врожаю, ніж торік  – Тетяна Гетьман

Фото: agroelita.info

Сільськогосподарські виробники Львівщини зібрали понад 65 % врожаю. Зокрема, обмолочено понад 63,8 % площ зернових та 67,8% олійних культур – у еквіваленті посівних площ це відповідно 120,7 та 144,0 тисяч гектарів.

Але зерно, яке зібрали в Львівській області – переважно фуражне.

Про це в ефірі програми «Головне за день» на  Першому  Західному» розповіла керівниця департаменту агропромислового розвитку ЛОВА Тетяна Гетьман.

«Відбулись зміни в структурі посівних площ. Менше стали сіяти культури, які більш залежні від експорту і на які ціни знизились драматично. Це пшениця, кукурудза. Зате більше стали сіяти олійних культур таких, як соя, яка є затребувана досить активно, площі під ріпаком збільшились. Площі під озимими також відкориговані. Вони будуть менші, ніж в минулому році, з огляду на те, що досі діє заборона на західному кордоні. Тобто, все впирається в експорт», – зазначає Тетяна Гетьман.

Скриншот з програми «Першого  Західного»  

За її словами, львівські аграрії в цьому випадку є в більш виграшній ситуації, оскільки заощаджують на логістиці для збуту в країни Європейського Союзу. Але з іншого боку, Львівщина страждає від кліматичних особливостей.

«Нам ще складно виростити продовольче зерно, пшеницю, яка є основною сировиною для хлібопекарських підприємств. Цього літа весь врожай, який ми зібрали – це фуражне зерно. Те, що раніше йшло на корм худобі», – додає посадовиця.

Ще одна проблема, яка виникає для аграріїв – це брак площ для зберігання. Передовсім через те, що бракує інвестицій. А особливість аграрного бізнесу на Львівщині, що тут є багато дрібних підприємств, яким не вигідно для їхньої кількості врожаю будувати сховище чи елеватор.

Посадовиця від АПК також зазначила, що цьогоріч Львівщина зібрала менше врожаю, ніж торік на 4%. 

«Є врожай в натуральному виразі і є в грошовому. Наші аграрії почали сіяти більше культур, які є більш маржинальні. Соя зараз коштує 12-13,5 тис грн за тонну. Але в неї врожайність 3 тонни з гектара. Пшениця зараз коштує 3800-4500 тисячі за тонну. Але в неї врожайність в два рази вища, ніж в сої. За рахунок того, що сої і ріпаку стали сіяти більше, в натуральному виразі ми побачимо зменшення.

Але наше завдання, щоб наш аграрій заробив і мав фінансовий ресурс для того, щоб посіяти в наступні сезони. Тобто, на тлі зменшення валового збору в натуральному виразі, ми можемо побачити, що в ціновому виразі ситуація може бути не така погана», – пояснює Тетяна Гетьман.

оренда квартири Львів

Новини