В Офісі президента розглядають заборону продажу алкоголю та пального за готівку
- Середа, 25 січня 2023
В рамках податкової реформи, яку зараз розробляють в Офісі президента, обговорюється повне переведення розрахунків за підакцизні товари в безготівковий формат.
Про це заступник голови ОП та куратор реформи Ростислав Шурма розповів під час брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ, пише Економічна правда.
Він розповів, що як один із компенсаторів для бюджету в межах проєкту податкової реформи передбачено підвищення оподаткування шкідливого споживання, наприклад – тютюн, алкоголь і викопне паливо. Ставки планують підвести «до середньоєвропейських рівнів».
Важливим питанням постає адміністрування цих податків, зазначив він, адже частка нелегального обігу тютюнових виробів досягає 30%, а для лікеро-горілчаної продукції ця цифра може бути ще вищою. «І це дуже велика проблема», – додав Шурма та зазначив, що для протидії цій проблемі плануються дві фундаментальні зміни в адмініструванні податків.
«Перше – це електронний акциз», – пояснює він. Таким чином, на пачку цигарок чи пляшку алкоголю наноситься унікальний QR-код, який дозволить споживачеві відслідковувати, де продукція була вироблена, де зберігалася тощо. Натомість «традиційні» акцизні марки, які клеяться на пакування, можна підробити чи передрукувати.
«Другий концепт – щоб вся ця система запрацювала, це переведення розрахунків за підакцизні товари виключно в безготівковій формат, тобто в оплату картою», – заявив Шурма та уточнив, що ідея ще обговорюється і рішення поки не ухвалено.
Як приклад він навів ситуацію з дефіцитом пального на початку повномасштабної війни, коли АЗС перевели споживачів на карткові оплати і оплату через застосунки. За декілька тижнів всі адаптувалися, що, каже Шурма, «дозволило повністю обілити обіг палива, і те саме, я впевнений, відбудеться з тютюном і алкоголем».
Нагадаємо, оновлена концепція податкової реформи («10-10-10»), яку курує заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма, передбачає суттєве обмеження готівкових операцій, зокрема за допомогою запровадження додаткового податку на зняття готівки.
У Міністерстві фінансів, натомість, попереджають про негативні наслідки від зниженням ставок податків в рамках реформи. Так, міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що такий крок має передбачати компенсатори втрачених доходів держбюджету.
Новини
- Сьогодні
- 21 Листопада
- Більше новин