В перші місяці війни ми поставили собі завдання – відновити економіку  області – Максим Козицький

Фото: ЛОВА

Велика кількість внутрішньо переміщених осіб та їх розселення. Це стало найбільшими викликами в перші дні повномасштабного російського вторгнення для обласної влади. Далі пріоритетом став розвиток економіки.

Про це голова Львівської ОВА Максим Козицький розповів в спецефірі «2 роки. Лютий» на «Першому Західному».

«Найскладнішим на початку було розміщення людей, забезпечення їх їжею. Також – кордон. Десятки тисяч людей в живій черзі, які часто не мали документів на перетин кордону. Якби в цей момент Польща не простягнула руку допомоги і не відкрила кордон – це було б зовсім важко. Оці два моменти були визначальними: дати собі раду з людьми, які на вокзалі, і людьми, які на кордоні», – пригадує очільник Львівщини.

Наступним завданням, яке тоді поставили собі в обласній адміністрації – це відновити економіку, адже побачили і нові можливості в релокації бізнесу з фронтових  міст на Львівщину.

«Ми придумали обласну програму підтримки релокованого бізнесу. Ми платили за переміщення компаній, платили кошти за створення нових офіційних робочих місць і давали гроші на оновлення матеріальної бази релокованому бізнесу», – зазначає Максим Козицький.

Скриншот з відео «Першого Західного»

За його словами, в обласній адміністрації також визначили, що попри війну будуть далі робити акценти на логістиці та туризмі.

«Нам вкрай важливо дати можливість людям здійснювати експорт товарів. І Львівщина за цей час збільшила кількість логістичних складів. І ця галузь дуже добре розвивається. Якщо говорити про туризм, то це можливість для людей приїхати сюди і відпочити подалі від війни. Навіть на вихідні внутрішній турист приїжджає у Львів та на Львівщину – для нас це теж дуже важливо.

Будівельна галузь почала зараз відновлення. Для нас це важливо, як і суміжні галузі для виробництва будівельних матеріалів.

Важлива ІТ-галузь, особливо мілітарний напрям: РЕБи, дрони», – розповідає Козицький.

оренда квартири Львів

Новини