В перші тижні нового року декомунізація на Львівщині завершиться остаточно – обласний депутат

Фото: ukrnationalism.com

На Львівщині залишилось 13 радянських пам’ятників із 311, 11 з них – у Лопатинській громаді. Щоб пришвидшити процес декомунізації, на сесії Львівської обласної ради депутати проголосували звернення до голів таких громад з проханням знести маркери радянської доби.

Про це в програмі у програмі Олега Радика «Go про» розповів депутат Львівської обласної рад,  голова міжфракційної депутатської групи «Декомунізація та деколонізація Львівщини» Захар Миляник.

За його словами, найбільший клопіт комісія має зараз саме з Лопатинською громадою, бо голова, на його думку, саботує процес.

«Насправді голова Лопатинської громади не зробив нічого. Робоча група з декомунізації при Львівській ОВА неодноразово зверталася листом, ми виїжджали на місце. Більше того, ними була проведена інвентаризація не до кінця. Ми виявили ще декілька об’єктів, тобто вони або свідомо приховували ці об’єкти, або просто недопрацювали. Також ми запрошували голову громади на нараду. Кожного разу він нам розказував різні історії про те, чому цього не можна зробити. На жаль, на кінець року ми не маємо ні рішення виконкому, ні їхньої сесії про демонтаж», – говорить Захар Миляник.

Але таких випадків саботажу в роботі комісії було не більше десяти. Зазвичай демонтаж радянських пам’ятників, відбувається спокійно. Часто зі знесенням комуністичних символів допомагають підприємці. Їх знесення коштує, за словами депутата, не багато – до 40-50 тисяч гривень.  

 «Наша робоча група рекомендувала всім громадам, які це демонтовують, робити це не за кошт бюджету. Тому що ці кошти можна скерувати або на військових, або на інші цілі, а по-друге, є інші методи, як можна це зробити. Наприклад, в кожній громаді є підприємці, фермери, які готові радо допомогти», – зазначає обласний обранець.

Скриншот з відео «Першого Західного»

На його думку, зараз склалось унікальне «вікно можливостей» для того, щоб завершити декомунізацію, яку не встигли провести за роки незалежності, тому й долучився до комісії з декомунізації при Львівській військовій адміністрації.

«З 2022 року цей рух перейшов в суттєво якісніший спланований правильно напрямок. Ми провели інвентаризацію. На початку року було виявлено 182 пам’ятники, а на кінець року ми їх виявили 311.  Коли ми демонтовуємо в громаді 2-3, то потім на зворотній дорозі знаходимо ще один-два. Тому цифра не дуже і зменшувалась», – пояснює обласний обранець.

Тому він вважає, що не можна казати, що декомунізацію Львівщини не виконали. Навпаки, план перевиконали, бо знайшли на 112 пам’ятників більше, ніж мали демонтувати.

«Я вважаю, що в найближчі тижні впадуть всі (радянські пам’ятники -ред.) і ми будемо перші на Україні. Знаю, що є подібні випадки впровадження такої робочої групи в інших областях. Після завершення процесу на Львівщині ми радо готові передати наш досвід, бо бувало по-різному: десь легко, десь – дуже не просто. Ми готові до них їхати, ділитися, радитись, показувати», – говорить Захар Миляник.

оренда квартири Львів

Новини