В Румунії уряд уклав угоду фермерами й перевізниками, щоб припинити протести

Фото: EPA

Прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку та представники румунських фермерів і перевізників 2 лютого підписали угоду про припинення протестів на тлі аналогічних акцій в інших європейських країнах.

Про це повідомляє «Європейська правда».

Відповідно до угоди між румунським урядом і фермерами, 5 лютого при прем’єру країни створять міжвідомчий комітет «для аналізу та пошуку найкращих рішень щодо вимог протестувальників». До складу комітету увійдуть представники профільних міністерств Румунії, а також фермерів і перевізників.

«Метою комітету є врегулювання претензій фермерів і перевізників та розробка конкретних пропозицій щодо вирішення проблем у відповідних секторах економіки», – йдеться в пресрелізі уряду Румунії.

Цей компроміс слідує за оголошеним минулого тижня пакетом заходів, який передбачає низку субсидій і виплат румунським фермерам і далекобійникам.

Фермери в Румунії з минулого місяця спорадично блокували пункти пропуску на кордоні з Україною, вимагаючи субсидій і захисту від впливу українського імпорту.

А втім, аналогічні фермерські протести відбуваються в низці країн Європи.

В усіх країнах фермери в цілому обурені зниженням доходів, зростанням цін на електроенергію і паливо, а також бюрократичною тяганиною і екологічною політикою, які, на їхню думку, підривають їхню здатність конкурувати з іншими країнами.

оренда квартири Львів

Новини