В СБУ розповіли, як їм вдалось встановити усіх причетних до вибухів на складах у Сватовому

Фото: ДБР

В Службі безпеки України кажуть, що весь ланцюг причетних до диверсії на складах у Сватовому в 2015 році вдалося встановити за рахунок агентурного проникнення у лави російських спецпризначенців.

Про це розповів речник СБУ Артем Дехтяренко на брифінгу щодо результатів розслідування подій на Луганщині, пише Українська правда.

«Так, після вибухів у Сватовому СБУ спіймала бойовика терористичної організації «ЛНР», який знав про цю трагедію. В результаті Служба його «розколола» і отримала інформацію про причетність до атаки на Сватове ССО РФ.

У подальшому СБУ вдалося проникнути у лави ССО РФ через свого агента. В результаті ми отримали інформацію про учасників, структуру і особливості цієї організації. Наш агент допоміг задокументувати багато злочинів цього угрупування. На жаль, під час виконання подальших завдань він загинув».

За даними СБУ, вибухи на складах у Сватовому на Луганщині – один із перших випадків, коли на території України були застосовані бойові безпілотники.

Також, за даними СБУ, саме ССО РФ намагалися влаштувати теракт у центрі Києва взимку 2014 року. Тоді, зі слів Дехтяренка, завербована російськими спецпризначенцями жінка намагалася влаштувати вибух на одній із центральних станцій метро у столиці. Вибухівка була закладена у її сумці. Тоді цій трагедії вдалося запобігти.

оренда квартири Львів

Новини