В сніговому полоні. Як комунальники Львова розчищають місто
- Середа, 06 грудня 2023
Засніжений Львів. Місто перетворилась на суцільну квест-кімнату просто неба. Якою дорогою поїхати, аби автомобіль не занесло на кризі і не пошкодило, або де пройти, щоб не впасти, або, щоб на голову нічого не прилетіло. Як львів’яни долають зимові міські лабіринти і що на це кажуть комунальники.
Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».
Сніг випав у Львові три дні тому, а таке враження, ніби вчора. Всюди – снігові кучугури. Деякі автівки в них застигли, а інші намагаються звідти вибратися. І якщо центральні дороги комунальники більш менш розчистили, то другорядні шляхи залишили до потепління.
Вулиця Григорія Сковороди. Такі брили льоду зимове сонце швидко не відігріє. Відтак, водіям не залишається нічого іншого, як нищити свої автівки або оминати такі ділянки десятими дорогами.
«В перший день, як насипало снігу, ніхто не прибирав дороги. І сьогодні воно все так і лишилося», – зауважує один із опитаних водіїв.
«Жахливо. Міська рада не працює, служби не працюють. На дахах дивіться, що навколо робиться», – скаржиться інший водій.
Тротуари – в ще гіршому стані. Щоб подолати сніг і не впасти, людям доводиться рухатись підтюпцем і за усе триматись.
В приватному секторі теж чимало снігу. Пройти тротуаром можна хіба вузькими стежинами.
Робота кипить на початку Личаківської. Від снігу тут справжня хурделиця. Падає не з хмар, а дахів. Так комунальники за допомогою підйомного крану та лопат очищають покрівлі.
Під ногами теж іскрить сніг, але вже з під лопат, ломів та криголамів.
Володимир Завербний працює сантехніком на комунальному підприємстві. Нині чоловіка перекваліфікували. Він разом з напарником розчищають тротуари. Оскільки двірників обмаль, змушені їм допомагати.
«Кинули сантехніка на допомогу двірникам. Двірники звільняються, не хочуть працювати, а нас просять допомогти в ЖЕКу», – говорить чоловік.
В Львівській міськраді кажуть, що прибрати не встигають, позаяк за декілька днів випала тижнева норма снігу. Окрім снігоприбиральної тезніки, а такої у Львові – 150 одиниць, працює 1200 двірників. Середня зарплатня кожного – 8 тисяч гривень. Відтак, утримувати більше людей, кажуть у Ратуші, змоги немає.
«Якщо є пухкий сніг, то їх вистачає, а якщо вже є інтенсивний сніг чи ущільнений, тоді долучається техніка. Але тримати запасних двірників на випадок снігопаду, який трапляється 7-8 разів в рік, це розкіш», – пояснює директор департаменту житлового господарства Львівської міськради Орест Тимчишин.
Точної дати, коли Львів вичистять від снігу та криги, в міськраді не назвали. Мовляв, техніка і комунальники працюють за правилом: спершу прибираємо головні вулиці та центр, а далі – другорядні.
Новини
- Сьогодні
- 21 Листопада
- Більше новин