В Україні коштом США установили міні-ТЕЦ, яка виробляє тепло і електрику


У Старокостянтинові Хмельницької області завершено установку та приєднання до мережі першу когенераційну установки (КГУ), яка була придбана коштом USAID.

Про це йдеться в повідомленні організації.

Обладнана газопоршневими двигуном, установка генерує одночасно теплову й електричну енергію для забезпечення потреб міських котелень в електропостачанні, і таким чином забезпечує безперебійне постачання тепла об’єктам критичної та соціальної інфраструктури, розташованої поблизу, а також мешканцям багатоквартирних будинків.

Минулого року теплопостачальне підприємство у Старокостянтинові власним коштом придбало КГУ потужністю 500 кВ, що дозволило закрити одну третину потреб підприємства по енергозабезпеченню критичної інфраструктури міста. Встановлення додаткової когенераційної установки потужністю 1067 кВ, наданої USAID, дозволяє закрити інші потреби підприємства у забезпеченні електроенергією. Більше того, ця допомога дозволить забезпечити енергопостачання не тільки котелень міста, але й інших об’єктів критичної інфраструктури, зокрема місцевого водоканалу. Завдяки встановленим КГУ безперебійне теплопостачання, не залежно від можливих відключень електрики, отримають кілька лікувальних закладів, 8 шкіл, 9 дитячих садочків, два гуртожитки та 16,5 тисяч осіб, що проживають у 150 багатоквартирних будинках.

«Ми зможемо зменшити собівартість послуг нашого підприємства за рахунок вартості електроенергії від КГУ, оскільки вона значна нижча за ринкову. Наше маленьке місто само не змогло би купити для себе таку установку, оскільки таких коштів немає в бюджеті міста. Ця допомога – дуже цінна для нашої громади», – зазначив керівник комунального підприємства «Тепловик» Олександр Душенко.

Для стабільного тепло- та енергопостачання в зимовий період, USAID закуповує 91 когенераційну установку для 32 міст України та двох університетів. Це обладнання загальною потужністю 56,5 МВт, інтегроване в системи централізованого теплопостачання, забезпечуватиме живлення місцевої критичної інфраструктури, таких як котельні, теплові пункти, насосні станції систем водопостачання та водовідведення, а також забезпечуватиме стабільне теплопостачання до понад 1 млн мешканців та близько 1000 соціальних об’єктів.

Когенераційні установки малої та середньої потужності, які закуповує та передає місцевим громадам USAID, дозволить місцевим теплопостачальним підприємствам генерувати електроенергію для власних потреб або продажу в енергомережу не лише в умовах війни, що триває, а й по її закінченню.

оренда квартири Львів

Новини