В Україні почала діяти заборона продажу звичайних та е-сигарет з ароматизаторами без належного маркування

Фото: Центр громадянського представництва «Життя»

З 11 липня з продажу мають зникнути ароматизовані сигарети, тютюн для самокруток, електронні сигарети та рідини до них, а також сигаретні упаковки з неналежним маркуванням.

Про це говорить Закон України №1978-XI, який набув чинності рік тому – 11 липня 2023 року, пише Центр громадянського представництва «Життя».

Водночас Закон дав час на реалізацію залишків тютюнових та нікотинових виробів, введених в обіг до набрання чинності відповідних положень, але не довше дванадцяти місяців з дня набрання чинності цим Законом. Цей термін закінчився, і відсьогодні вказані заборони повністю набули сили.

Такі зміни були ухвалені для посилення захисту населення від приваблення до початку вживання тютюну відповідно до Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну та євроінтеграційної Директиви 2014/40/EU.

З 11 липня усі упаковки тютюнових виробів для куріння мають бути з оновленими медичними попередженнями: на 65% площі найбільшої сторони пачки має бути розміщено зображення хвороб, спричинених курінням, і текст, який застерігає про шкоду та наслідки куріння.

Окрім того було встановлено:

заборону низки добавок (наприклад, вітаміни) до тютюнових виробів та е-сигарет, які могли вводити споживачів в оману щодо наслідків вживання цих виробів;

вимоги до складу рідин для е-сигарет;

вимоги щодо звітності виробників та дистриб’юторів тютюнових виробів та е-сигарет.

В Україні 24,5% населення щодня споживають тютюнові та нікотинові вироби: 36% чоловіків та 15% жінок. Якщо серед чоловіків є тенденція до зниження, то серед жінок поширеність куріння подвоїлася за 7 років: у 2017 році щоденними курцями були 7% українок.

Загрозлива статистика є і серед дітей та молоді, яких сьогодні залучають до вживання тютюну та нікотину новітніми пристроями для куріння. Так 30% молодих українців віком 18-29 років є щоденними споживачами тютюну та нікотину, з яких 61% курять сигарети, 37% вживають сигарети для нагрівання, 37% – електронні сигарети.

оренда квартири Львів

Новини