В Україні створюють нову модифікацію ракети комплексу «Нептун» – Міноборони

Фото: РНБО

Український оборонно-промисловий комплекс працює над далекобійною версією комплексу «Нептун».

Про це в інтерв’ю АрміяInform розповів заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк, пише Мілітарний.

Йдеться про розробку нової версії вітчизняної крилатої ракети.

«Зараз ведеться робота щодо створення так званого довгого «Нептуна». Йдеться про нову модифікацію ракети. Також ведеться активна робота разом з міністерством стратегічних галузей промисловості стосовно зміцнення системи ППО», – повідомив заступник міністра оборони України.

Представник Міноборони не розкрив деталей щодо нової далекобійної ракети та її призначення. Бо початково комплекс РК-360МЦ «Нептун» розроблявся для ураження бойових кораблів противника. Зараз, ймовірно, йдеться вже про версію крилатої ракети Р-360 для ураження наземних цілей.

Ще в квітні цього року представник українського оборонного відомства на умовах анонімності повідомив журналістам The Drive, що конструктори працюють над модифікацією протикорабельної ракети «Нептун» для ураження наземних цілей. Ракета мала отримати нову систему наведення. Видання повідомляє, що нова ракета може запускатись з тієї ж пускової установки, що і раніше. Вона має максимальну дальність у 400 км і бойову частину масою у 350 кілограмів (150 кг у протикорабельної версії).

Чиновник заявив, що Україна розробила систему наведення по супутниковим сигналам GPS, яка направляє ракету до заздалегідь визначеної цілі. На фінальному відрізку польоту інфрачервона система самонаведення ракети шукає та захоплює ціль на основі попередньо завантаженого зображення.

оренда квартири Львів

Новини