В Україні треба змінити підхід до мобілізації: воювати треба технологіями, а не людськими життями – нардеп Лозинський

Фото: mil.in.ua

Урядовий законопроєкт про мобілізацію вирішили повернути на доопрацювання до Кабінету міністрів. У висновках Комітетів парламенту йшлося про те, що він суперечить Конституції, правам людини, іншим законам. Водночас в Міністерстві оборони заявили, що вже підготували нову редакцію законопроєкту про мобілізацію. 

Народний депутат і колишній військовослужбовець Роман Лозинський в ефірі програми в програмі «АНТИтокШОУ» на «Першому Західному» розповів, які правки хочуть внести і коли розглядатимуть новий законопроєкт.

Скриншот з відео «Першого Західного»

Зокрема, одна із важливих правок, на яких наполягають народні депутати – правила демобілізації.

«Цей законопроєкт говорить про демобілізацію. Тобто, про очікування, коли добровольці, які йшли в перші дні війни захищати країну, нарешті зможуть припинити виконувати бойові завдання і повернуться в своє, наскільки це можливо, мирне життя. Йдеться про 36 місяців.

Чи можна поставити знак дорівнює між десантно-штурмовими військами, які працюють на «нулі», з іншими військовими, які також працюють на перемогу, але на не бойових посадах: кадровиками, кухарями, фінансистами? Ні, не можна. Це катастрофа. Тому що 36 місяців для бойових посад – це смерть. Напевно, треба брати 12 місяців для бойових посад  і 36 – для небойових посад. Тобто, має бути ранжування», – вважає Роман Лозинський.

До внесення законопроєкту дискусії про це не було, хоча вона обов’язково має бути. Цей момент, за словами депутата, має бути змінений, але чи буде – він не знає, бо народним депутатам наразі не показали жодного нового законопроєкту.

У ньому, на думку нардепа, загалом має бути змінений підхід до мобілізації.

«Ми – країна, яка має цінувати людське життя тому, бо воно найвища цінність. Ми – не русня, яка може слати м’ясні штурми безлімітно.  Відповідно в нас мають бути рішення нелінійні. Ми не можемо кількістю наших людей змагатись з кількістю людей ворога.

Пів року в парламенті лежить ЗУ, який розблоковує в юридичній площині підтримку підрозділів безпеки та оборони. Тобто, всі громади, які зараз купують не бруківку, а передають гроші на дрони, до них вже починають приходити правоохоронні органи. Це абсурд. В нас закон «Про місцеве самоврядування» не дає право місцевим радам закуповувати дрони чи пікапи і передавати військовим частинам. Це позаправова площина»,  – наголошує депутат.

Якщо буде розблокований цей законопроєкт, на його думку, мільярди від громад зможуть йти на військо і тоді не потрібно буде мобілізовувати ті кількості осіб, які передбачають в уряді. Тобто, він вважає, що воювати треба технологіями, а не людськими життями. Тому краще займатись мобілізацією ресурсів на технічне забезпечення, щоб берегти життя військових.

При цьому, Роман Лозинський не вірить, що за декілька тижнів можливо створити якісний законопроєкт, який врахує всі зауваження і помилки, які були допущені в попередній версії ЗУ.

оренда квартири Львів

Новини