В Україні відзначили День українського добровольця

Фото: armyinform.com.ua

В Україні вже вдесяте відзначали День українського добровольця. Його започаткували ще 2014 року. Тоді на тренувальну базу в Нових Петрівцях з Майдану Незалежності вирушили перші пів тисячі бійців-добровольців. Чоловіки і жінки самоорганізувались і поїхали на схід України, щоб захистити державу та її суверенітет.

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

Юрій Герун – один із добровольців, який і нині захищає Україну. Чоловік пригадує 2014 рік, коли ще був журналістом «Першого Західного». Каже, що не міг тоді зосередитись на роботі. Адже країну шматували рашисти. Відтак, із побратимами вирішив взяти до рук зброю, хоч умови в українському війську тоді були не найкращі.

«Ми були всі по-різному вдягнуті, дехто в формі, дехто – наполовину в цивільному. Це виглядало якимось партизанським загоном», – каже Юрій Герун.

Юрій Герун, скриншот з відео «Першого Західного»

Він воює з окупантами досі. Чоловік приїхав на 10 днів до сімї у відпустку. Опісля – знову повертається на фронт.

«Це справа, яку не можна не завершити. З якогось романтичного пориву воно переросло в справу життя. Пів сотні таких хороших знайомих вже загинули. Ті люди, які втратили своїх рідних людей, друзів,  не допустять жодного варіанту, окрім перемоги», – наголошує доброволець.

Окрім Юрія Геруна, з перших хвилин вторгнення сотні тисяч українців добровільно стали на захист України, вступаючи до лав Збройних сил. Серед добровольців – відомі спортсмени, зірки шоу-бізнесу та люди найрізноманітніших професій стали на захист України.

Саме 14 березня 10 років тому перші пів тисячі захисників «Самооборони Майдану» вирушили на навчання на полігон, а звідти на війну. З 2017 року в Україні почали офіційно відзначати День українського добровольця.

Згодом до українських добровольців доєдналися іноземні. Указом Президента від 28 лютого 2022 року запроваджено безвізовий режим в’їзду в Україну для громадян іноземних держав, які бажають вступити до Інтернаціонального легіону оборони України. Зголосилися допомогти колишні військовослужбовці з Польщі, Швеції, Данії, Німеччини, Фінляндії, Великої Британії, США, Латвії, Литви, Японії, Нідерландів, Сирії, Лаоса, Індонезії і багатьох інших країн.

оренда квартири Львів

Новини