В Україні запустили дві нових свердловини

Фото: Група Нафтогаз

Укргазвидобування ввело в експлуатацію дві високодебітні свердловини – сумарно понад 200 тис. кубометрів газу на добу.

Про це повідомляє Група «Нафтогаз».

«Укргазвидобування ввело в експлуатацію дві високодебітні свердловини. Обидві пробурені на одному родовищі: на одній з них пробурено бічний стовбур, друга – введена в експлуатацію після буріння».

Зазначається, що перша свердловина була пробурена ще у 1975 році, але з часом перейшла до бездіючого фонду через технічні ускладнення. Фахівці «Укргазвидобування» провели аналіз стану свердловини, стану розробки цієї ділянки родовища та побачили перспективи відновлення свердловини.

«Щоб відновити цю свердловину з високим дебітом було прийнято рішення про буріння бічного стовбура та подальшого проведення кількох стадій гідророзриву пласта. Такий підхід виявився успішним, що забезпечило додаткових понад 100 тис. кубометрів блакитного палива для країни», – повідомив т.в.о. генерального директора Укргазвидобування Олег Толмачев.

Друга оціночно-експлуатаційна свердловина також дає понад 100 тис. кубометрів газу. Високий результат забезпечили завдяки вдалому вибору командою розробників місця буріння, а також проведення чотирьох стадій гідророзриву пласта.

Буріння обох свердловин виконала філія БУ «Укрбургаз».

На цьому родовищі з 2021 року втілюється план його активного розбурювання. За останні півтора року, незважаючи на воєнний стан і пов’язані з ним складнощі, діючий фонд вже поповнили 15 нових експлуатаційних свердловин, наразі буряться та випробовуються ще кілька. Цього року родовище вперше за понад 10 років повернеться до річного видобутку понад 1 млрд кубометрів.

оренда квартири Львів

Новини