В Україні запустили нову потужну свердловину: вона дає близько 400 тис. куб. м газу на добу

Фото: Нафтогаз

Укргазвидобування, що є частиною Групи Нафтогаз, з початку року запустило вже четверту високодебітну свердловину – на добу вона приносить Україні близько 400 тис. куб. м газу.

Про це повідомляє «Нафтогаз».

Зазначається, що навіть серед високодебітних свердловин цей об’єкт є одним із найпродуктивніших.

Ідея запуску цієї свердловини належить команді розробників Українського науково-дослідного інституту природних газів (УкрНДІгаз), що також є частиною Групи Нафтогаз. Саме вони змогли правильно оцінити залишковий потенціал старого родовища, вдало визначити ділянку для закладання свердловини та довели високу перспективність буріння в цій зоні.

Під час роботи також було встановлено добовий рекорд проходки однією бригадою – за 24 години вона пробурила 905 метрів. Завдяки ефективній роботі фахівців Укрбургазу, свердловину вдалось закінчити на 30% швидше, ніж передбачено проектом – лише за 105 днів.

Спеціалісти Укргазвидобування також знизили ризики негативного впливу бурового розчину на пласти-колектори. Так, при бурінні в інтервалі продуктивних пластів було використано розчин на вуглеводневій основі, який дає можливість досягти такого результату.

«Завдяки ефективнішому демонтуванню основного бурового обладнання, достроковому проведенню підготовчих робіт, що пришвидшило облаштування свердловини промисловими комунікаціями, обʼєкт ввели в експлуатацію на кілька днів раніше проєктного терміну та з високим дебітом», – розповів т.в.о. генерального директора Укргазвидобування Олег Толмачев,.

оренда квартири Львів

Новини