В Україну прибули надані Естонією протитанкові ракети Javelin

Фото: Міноборони Естонії

В Україну прибули протитанкові ракети Javelin, надання яких Естонія ухвалила в грудні. До пакету допомоги також увійшли кулемети, боєприпаси до стрілецької зброї, різна наземна і водна техніка та водолазне спорядження.

Про це повідомляє Міністерство оборони Естонії.

«Я радий, що черговий пакет допомоги надійшов в Україну і ним користуються українські захисники. Цим пакетом ми, разом з союзниками, надсилаємо чітке повідомлення Кремлю, що будемо продовжувати підтримувати Україну до її перемоги», – сказав міністр оборони країни Ханно Певкур.

Точна кількість та час прибуття допомоги не розголошуються з міркувань безпеки.

Цього тижня міністри оборони Європейського Союзу домовилися виконати свою обіцянку надіслати Україні один мільйон ракет. За словами Певкура, Естонія також сприяє її виконанню додатковими тисячами снарядів. Країни вирішили не розголошувати точні внески.

З 2022 року Естонія надала Україні військову допомогу на суму майже 500 мільйонів євро, або близько 1,4 відсотка валового внутрішнього продукту. Раніше Естонія передавала, наприклад, ракети протитанкової ракетної системи Javelin, гаубиці, артилерійські боєприпаси, протитанкові міни, протитанкові гранатомети, міномети, транспортні засоби, обладнання зв’язку, польові госпіталі, медичне приладдя, засоби індивідуального захисту та пакети сухого корму.

оренда квартири Львів

Новини