В «Укренерго» обговорили з  USAID та послом США захист високовольтних підстанцій від атак РФ

Фото: Володимир Кудрицький, Укренерго

Очільники «Укренерго», Агентства відновлення та USAID обговорили з послом США в Україні Бріджит Брінк можливість посилення захисту високовольтних підстанцій компанії від російських атак.

Про це повідомив голова правління «Укренерго» Володимир Кудрицький.

«Укренерго» – перший в світі оператор енергосистеми, який має комплексний антидроновий захист на своїх високовольтних підстанціях. І він вже довів свою ефективність, в рази зменшивши шкоду від останніх російських атак.

Сьогодні разом із заступницею міністра енергетики Світланою Гринчук та головою Держагентства відновлення Мустафою Найємом на одному з об’єктів «Укренерго» ми обговорювали можливості посилення цього захисту та потреби для розбудови розподіленої генерації з заступницею Адміністратора USAID Ізобель Колман, послом США в Україні Бріджит Брінк, директором місії USAID в Україні Джимом Хоупом.»

Кудрицький наголосив, перед «Укренерго» та Держагентством, яке допомагає компанії у будівництві фізичного захисту, – нетривіальна задача: захистити 63 високовольтні об’єкти.

Голова компанії подякував USAID Проєкт енергетичної безпеки за вагомий внесок у розбудову антидронового захисту. За словами Кудрицького, партнери закупили і поставили більше 230 тис. погонних метрів сталевих тросів, понад 20 тис. тон арматури на суму близько 18 млн доларів.

«Наші партнери готові допомогти не тільки із захистом, а й з підготовкою до наступного опалювального сезону. У найближчі роки наша енергосистема потребує щонайменше 2,5 ГВт маневрових генеруючих потужностей і 1 ГВт систем накопичення енергії. І чим швидше ми розпочнемо реалізацію цього завдання, тим більш стійкою буде українська енергосистема перед російськими атаками.»

оренда квартири Львів

Новини