В «Укренерго» розповіли, чи можливий новий блекаут в Україні

Фото: Укренерго

Гарантувати, що не буде повторного блекауту, абсолютно неможливо, удари можуть бути абсолютно різні.

Про це в інтерв’ю ЕП заявив головний диспетчер «Укренерго» Віталій Зайченко.

«Ми розуміємо, що в нас війна, агресор накопичує ракети. Ми бачимо, що йдуть поставки озброєння з Північної Кореї, Ірану. Гарантувати, що не буде блекауту, абсолютно неможливо, удари можуть бути абсолютно різні. Утім, якщо винести ризик обстрілів «за дужки», то я не бачу ризиків для масштабної системної аварії», – наголосив Зайченко.

Він додав, що хакерські атаки росіян на диспетчерський центр відбувають щоденно, сотнями. Однак завдяки потужній команді з кіберзахисту, жодної успішної атаки не було.

Водночас Зайченко наголосив, що наразі в Україні зростає споживання електроенергії як з боку промисловості, так і з боку населення.

«Учора (інтерв’ю записане 11 січня) у нас був черговий рекорд споживання з початку війни. Цей рекордний рівень нам вдалося покрити завдяки трьом чинникам. Перше – була відновлена достатня частина генерації. Усе, що можна було увімкнути, ми увімкнули.

Друге – через теплий грудень є велика проточність води по Дніпру і Десні. Учора був максимальний за всю історію для зими виробіток електроенергії на ГЕС», – зазначив головний диспетчер «Укренерго».

Третій чинник, за його словами, – негода, через яку 10 січня було вимкнено понад тисячу населених пунктів, це понад 600 мегават.

«Якби не відключення, весь дефіцит ми могли б не покрити», – зауважив Зайченко.

оренда квартири Львів

Новини