В ЄС працюють, аби прибутки з 260 млрд євро заморожених активів РФ пішли на відбудову України – Мін’юст

Фото: Ірина Мудра, Фейсбук

ЄС вже провів чималу домашню роботу з розшуку та фіксації активів, що знаходяться в юрисдикціях країн ЄС. Достеменно відомо, що йдеться про 260 мільярдів євро, з яких 210 мільярдів євро заморожені у Бельгії та Люксембурзі.

Про це повідомила заступниця міністра юстиції Ірина Мудра.

За її словами, в основному суверенні активи існують в формі бондів, облігацій та інших інструментів. По мірі того, як ці інструменти досягають строку погашення – вони конвертуються в кеш. Майже всі активи зберігаються на рахунках великих депозитарних установ на зразок Euroclear або – центральних або резервних банків. ЄС продовжить роботу над тим, щоб все знайти, та інвентаризувати.

Мудра наголосила, що Бельгія, на нашому боці й є 100% підтримка того, що надприбутки від заарештованих активів потраплять в Україну, на її відбудову. «Зараз обговорюються політичні, юридичні, економічні ризики, – але скоріше «так», ніж «ні». Бельгійський уряд, Міністерство юстиції, МЗС запевнили нас, що зроблять все залежне, щоб питання направлення надприбутків було вирішене протягом головування країни у ЄС», – зазначила вона.

Заступниця міністра юстиції у кілька кроків окреслила що буде відбуватися з активами ЄС:

  • Step 0: ЄС знаходить, ідентифікує активи, тобто робить mapping – done;
  • Step 1: акумулює їх на одному рахунку в Euroclear. Цей процес буде вимагати погодження від всіх 27 країн, але Єврокомісія працює з надшвидкістю, – пообіцяли зробити швидко;
  • Step 2: Поки ЄС не має єдності щодо направлення надприбутків від активів до України, але й в цьому питанні нас запевнили – «так», ми працюємо, чекайте.

Ірина Мудра наголосила, в ЄС поки не охоче обговорюють питання конфіскації тіла заморожених активів РФ, step-by-step approach їм імпонує більше, проте над цим питанням активно працюють в G7 й є певні зсуви щодо прийняття законодавства у США (H.R. 4175 та S. 200).

«Питання надприбутків дуже важливе й знаходиться весь час на порядку денному ЄС, його можна вирішити й ЄС знає як – справа часу».

оренда квартири Львів

Новини