Вартість ID-карток зросла через подорожчання бланків – начальник управління ДМСУ

Фото: УНІАН

В Україні зросла вартість оформлення ID-картки та посвідок на проживання. Мова йде про повторне виготовлення документів. Вартість виготовлення карток зросла через зміну ціни бланків. Їх вартість підвищило державне підприємство «Поліграфічний комбінат «Україна».

Про це в ефірі розповів начальник управління з питань паспортизації, реєстрації та еміграції міграційної служби Львівській області Ярослав Куценко.

«Це не стосується першого паспорта. Він залишається безкоштовним. Тобто, ціни змінились для тих осіб, які будуть подавати на заміну старих зразків 1994 року або у зв’язку із втратою паспорта.  Якщо ми беремо ID-картку за терміновий режим – 10 днів, то стало 874 гривні. За 20 днів було у нас 450 грн, а стало – 504. Тобто, відбулось несуттєве підвищення ціни. Щодо тимчасових посвідок на проживання, то вони були по  918 грн, а стало – 1056 грн», – говорить він.

Щоб виготовити ID-картку, перш за все, треба зареєструватись в електронній черзі до будь-якого  територіального підрозділу Міграційної служби, незалежно від місця прописки.

«З необхідних документів необхідно мати паспорт Громадянина України, а також ідентифікаційний код. Відповідно, оплата послуги відбувається або у приміщенні, або заздалегідь ви можете оплатити цю послугу на сайті Міграційної служби», – зазначає Ярослав Куценко.

скриншот з відео «Першого Західного»

Він переконує, що ID-картка зручніша в користуванні. Передовсім через свої розміри, бо потребує менше місця.

«Також було прийнято рішення, що ID-картка має таку саму силу в «Дії» так само, як фізичний паспорт. Тобто, вам не обов’язково з собою носити  ID-картку і при кожній потребі її демонструвати. Достатньо буде вашого смартфона, відкрити «Дію», і через QR-код ваш паспорт. В більшості установ, які надають послуги, мають змогу зчитати цей QR-код», – пояснює посадовець.

оренда квартири Львів

Новини