Верховна рада має розмежувати волонтерську і гуманітарну допомогу – Назарій Сумало
- Середа, 21 вересня 2022
Львівська обласна рада прийняла звернення до влади щодо переслідування волонтерів. У ньому обранці засудили дії правоохоронців щодо обшуків та кримінальних справ проти волонтерів та закликали внести зміни до законодавства, які створюють колізії у волонтерській діяльності.
До прийняття змін депутати пропонують Генпрокурору, голові Нацполіції взяти під контроль питання закриття кримінальних справ, відкритих щодо волонтерів. На засідання ради були запрошені львівські правоохоронці, однак вони не з’явилися.
Депутат Львівської облради Назарій Сумало в ефірі «Першого Західного» припустив, що вони не захотіли «віддуватись» за не свої справи. Оскільки відкрили провадження і проводили обшуки у львівських волонтерів слідчі київської поліції за Ухвалою про проведення обшуків від Голосіївського районного суду.
«Це питання виникло на Президії облради 9 вересня, і було резонансним. Ми знаємо справу Літинського, обшуки відбулись в переддень Президії. Вони викликали обурення в суспільстві. Під час війни такі різкі речі з боку правоохоронців – трохи неправильно і не приймається суспільством», – переконаний депутат.
Він каже, що виникло питання не до того, як воно здійснено і ким, а до законності дій правоохоронців. Тому тему обговорили на сесії облради і прийняли звернення до влади, де закликали внести зміни до законодавства, оскільки саме законодавчі колізії, за словами Назарія Сумала, є проблемою волонтерського руху .
«Якщо говорити про статтю Кримінального Кодексу України, то необхідно її чітко розмежувати і має бути чіткий коментар чи роз’яснення. Зараз стаття недвозначна. Має бути роз’яснення, бо допомога є безкоштовна, але в дійсності, нічого безкоштовного немає. Те, що завозиться з-за кордону, в більшості купляється нашими волонтерами, завозиться сюди і передається представнику Збройних Сил», – говорить депутат.
Він каже, що затрати, які несе волонтер, вони хотіли б якимось чином компенсувати, але стаття прописана так, що правоохоронці цю схему трактують по-іншому.
«Якщо волонтер, маючи документи з підтвердженням, витратив на автомобіль 1000 доларів, витратив на транспортування, паливні чеки, логістичні моменти, то цей автомобіль став на території України коштувати 1,5 тисячі доларів, і він цей же автомобіль передає військовим, але мав би це робити безкоштовно, як прописано в статті. Проте він хоче компенсувати ці 1,5 тисячі доларів, не маючи умислу отримати зверху цієї суми собі прибуток. В такому випадку юридично не буде складу злочину. І в такому випадку така особа не буде притягнута. Але ми повинні розуміти, що якщо надійшла якась заява стосовно неправомірних дій – правоохоронці зобов’язані відкрити кримінальні провадження, так в нас передбачено в законодавстві», – говорить Назарій Сумало.
За його інформацією, на Львівщині вже відкрили 46 кримінальних проваджень щодо розкрадання гуманітарної допомоги. З підозрою наразі є сім справ щодо десяти осіб. Серед яких є відомі громадські діячі, як Святослав Літинський, Назарій Островський, Олесь Дзиндра.
Новини
- Сьогодні
- 22 Листопада
- Більше новин