Ветеран війни Євген Дикий розповів, як українські Повітряні сили могли збити російський літак А-50

Фото: росЗМІ

Гібридизація радянського спадку і західних технологій. Це принцип, яким українська армія користується усю війну і завдяки якому було проведено більшість успішних військових операцій. Унікальний літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50 вдалось знищити також завдяки цьому принципу.

Про це в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному» розповів військовий аналітик, ветеран АТО Євген Дикий.

Скриншот з відео «Першого Західного»

За його словами, експертне середовище сходиться на думці, що ураження було виконано гібридним способом. Для наведення ракет було використано радар системи С-300, а саме ураження здійснювала пускова система Patriot зі своєю ракетою.

Хоча він зазначає, що задатки для цієї успішної операції було зроблені ще раніше. Почалось все з унікальної операції із захоплення «вишок Бойка», після якої «пішло, як ефект доміно, каскад падіння кримської ППО».  

«Таким чином з’явилась перша велика дірка в обороні півострова. Далі була висадка на Тарханкуті, ліквідація комплексу С-300. Далі «Нептуном», модифікованим для ударів «земля»-«земля» ліквідували С-400. І от таким чином розширили цю дірку, а далі в неї пішли працювати СУ-24 із Storm Shadow. Тобто, повітряну оборону півострова пошарово знімали. Мені це нагадує, як чистять цибулю», – говорить Євген Дикий.

На його думку, через те, що такими операціями вдалось вивести з ладу кілька радіолокаційних станцій (РЛС) в Криму, росіянам довелось підігнати літак А-50 з РЛС значно ближче, ніж було безпечно.

«А там в кущиках, як «білий рояль» чекав Patriot. Тобто, А-50 просто заманили в пастку, знищивши перед тим наземні РЛС. Це насправді блискуча операція, взагалі шедевр», – переконаний ветеран.

оренда квартири Львів

Новини