Від коронавірусу продовжують помирати. Лікарі закликають вакцинуватись

Фото: vin.gov

За тиждень на Львівщині зареєстровано 10 летальних випадків від COVID-19. Це менше, ніж позаминулого тижня. Тоді від хвороби померло 18 осіб. Лише одна з них була вакцинована однією дозою. Загалом ситуація з вакцинування в області, за словами медиків, невтішна.

Лише 42 % мешканців області отримали дві вакцини, що можуть захистити від «Омікрону» і його різновиду «Кракена». Саме ці штами коронавірусу циркулюють на Львівщині. Відсоток вакцинованих бустерними дозами ще менший.

Про це  журналістам програми «ОЧІ» на «Першому Західному» розповіла керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ, експертка департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА з епідеміології Наталія Іванченко.

«Першу бустерну дозу на Львівщині отримали лише 8% населення. Другу бустерну дозу, то на жаль, менше 1%. За останній тиждень коронавірус забрав життя 10 мешканців. Ще тиждень перед тим 18 мешканців Львівщини. Але з 18-ти померлих лише одна людина була вакцинована 1 дозою вакцини», – пояснила медикиня.

За її словами, імунітет як після перенесеної хвороби, так і після першої або другої дози вакцини проти COVID-19, має тенденцію до зниження. Тобто, титри антитіл падають і людина при зустрічі з іншою людиною, яка виділяє вірус, може інфікуватися і організм може відповісти захворюванням. Тому вона закликає отримати базовий комплекс вакцинації (тобто, дві дози вакцини або одну дозу – залежно від вакцини). Далі потрібно ввести додаткові бустерні дози.

Вакцини на Львівщині є, і не лише для дорослих, але і для дітей від 5 років. Відтак, обидв категорії населення закликають вакцинуватись, щоб не було нових спалахів коронавірусу. Нині в області діють 165 пунктів щеплень.

оренда квартири Львів

Новини