Від початку війни росіяни стратили 54 українських військовополонених – Офіс генпрокурора

Фото: slovoidilo

Правоохоронці розслідують 27 кримінальних справ за фактами страти росіянами 54 українських військовополонених з початку широкомасштабного вторгнення РФ в Україну.

Про це повідомили в Офісі генерального прокурора (ОГП).

«Офіс генерального прокурора має 27 кримінальних проваджень за фактами страти українських військовополонених. Йдеться про вбивство 54 захисників», – заявив керівник Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту ОГП Юрій Бєлоусов.

Коментуючи відео, опубліковане в соцмережах 7 квітня, керівник департаменту зазначив, що попередньо підтверджено: злочин відбувся біля Кринок у Херсонській області, але деталі ще перевіряються. Він  закликав пам’ятати про близьких і не озвучувати передчасно імена загиблих.

За його словами, за цим фактом і попередніх в ОГП «відпрацьовують також командування, яке несе відповідальність за такі дії. Йдеться не лише про командирів підрозділів, а й про найвище військово-політичне керівництво. Тому що це – не поодинокий випадок, а свідчення політики РФ».

Він нагадав, що випадки страт українських військовополонених фіксуються з березня 2022 року. Суд вже виніс вирок першому російському військовому за страту захисника у Чернігівській області.

Розслідування ускладнює той факт, що у прокурорів та слідчих зазвичай немає доступу до місця злочину або можливості оглянути тіло. Але Україна, за його словами має унікальний досвід документування злочинів, навіть не маючи доступу до території.

«Ми працюємо з Міжнародним кримінальним судом, Моніторинговою місією ООН, розвідувальними органами і неурядовими організаціями, які також збирають інформацію. Наше завдання зараз – документувати, фіксувати, розповідати світу правду. Злочинці опиняться на лаві підсудних, це лише питання часу», – зазначив Бєлоусов.

оренда квартири Львів

Новини