Відбулась «наймасштабніша за останній час» операція з обміну ув’язненими між РФ та країнами Заходу – TRT Haber
- Четвер, 01 серпня 2024
Національна розвідувальна організація Туреччини (MIT) заявила, що 1 серпня в Анкарі відбулась «наймасштабніша за останній час» операція з обміну ув’язненими між Росією та країнами Заходу.
Про це пише «Європейська правда» з посиланням на TRT Haber.
У межах операції було звільнено 26 ув’язнених, які утримувалися у в’язницях семи різних країн – США, Німеччини, Польщі, Словенії, Норвегії, Росії та Білорусі, заявила турецька сторона.
«У межах операції обміну 10 ув’язнених, зокрема двоє дітей, були передані Росії, 13 ув’язнених – Німеччині, три ув’язнені – США і три – Туреччині загалом 7 літаками, 2 літаками з США і по одному літаку з Німеччини, Польщі, Словенії, Норвегії та Росії», – йдеться в повідомленні.
Там підтверджують, що в межах обміну звільнили репортера The Wall Street Journal Евана Гершковича і морського піхотинця США Пола Уілана, ув’язненого в Білорусі громадянина Німеччинии Ріко Крігера, російського опозиціонера Іллю Яшина і офіцера ФСБ, убивцю Вадима Красікова.
Турецька розвідка стверджує, що відігравала посередницьку роль в обміні, а також координувала процес і забезпечувала його безпеку. Одним із фінальних етапів стала зустріч представників сімох країн у Туреччині в липні.
«Після завершення процедур узгодження з країнами-учасницями, перевірки стану здоров’я заручників та виконання інших необхідних вимог заручники були розміщені на літаках країн, до яких вони мали летіти, за згодою та інструкціями MİT», – йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, медіа в останні дні помітили ознаки підготовки потенційного великого обміну в’язнями між кількома західними країнами і Росією, а також Білоруссю. Зокрема, йшлося про те, що до такого потенційного обміну залучені Сполучені Штати, Німеччина, Словенія та Британія.
Серед іншого, напередодні у Словенії завершили суд над парою шпигунів з Росії, ЗМІ писали, що їх везуть на обмін.
А самопроголошений президент Білорусі Александр Лукашенко вирішив помилувати громадянина Німеччини Ріко Крігера, засудженого до страти нібито через роботу на «українські спецслужби». Причини такого кроку не повідомляли, але помилування Крігера теж пов’язували з обміном ув’язнених.
Новини
- Сьогодні
- 21 Листопада
- Більше новин