Виділені на охорону пам’яток кошти, на Львівщині використовуються неефективно, – депутат Іван Щурко


Минулого року виконання програми з охорони, збереження і популяризації історико-культурної спадщини області було менше 40%. Про це в програмі «Дискусія» на «Першому Західному» заявив депутат Львівської обласної ради, голова депутатської комісії з питань історико-культурної спадщини та туризму Іван Щурко.

«Очевидно, що минулого року невиконання було пов’язано з коронавірусом. Але цього року ситуація також є сумна: 43%. Це означає, що з 22 мільйонів гривень ефективно буде використана лише половина з цієї суми. Тому, очевидно, треба щось міняти в підходах. Треба вибудовувати коректні правильні алгоритми, раз вони зламані і не працюють», – говорить депутат.

Зі свого боку директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько пояснює, що рік був складний не тільки для них, але й для всієї будівельної галузі. «Пройшла реформа по ДАБІ (Державній архітектурно-будівельної інспекції -ред), відбулись зміни по містобудівній діяльності, змінилось земельне законодавство. Всі архітектори повинні були верифікуватись в єдиному державному реєстрі. Також мають верифікуватись експертні організації», – говорить чиновниця.

Все це затримало роботи зі збереження пам’яток. Зараз, за її словами, є зміни в кращу сторону: завдяки реформі ДАБІ, дозвіл на початок реставраційних робіт тепер опрацьовується впродовж 2-3 днів.

Нагадаємо, з обласного бюджету на охорону, збереження і популяризації історико-культурної спадщини було виділено 22 мільйони гривень.


оренда квартири Львів

Новини