В Україні знову можуть відключати електроенергію за борги – експерт з питань енергетики

Фото: brovary.net.ua

Уряд зняв мораторій на відключення постачання ЖКП у зв’язку з несплатою. Тож тепер українці, які мають чималу заборгованість за комунальні послуги – можуть залишитись без електроенергії вже з кінця січня. Крім цього, відновили й стягнення боргів у судовому порядку, як це було до повномасштабної війни.

Про це в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному» розповів експерт із питань енергетики Геннадій Рябцев.

«Йдеться не про вимкнення, а про необхідність оплати за комірне в повному обсязі, якщо є така можливість у відповідного споживача. Якщо численні нагадування про наявність боргів не призведуть до якогось результату, то лише тоді, за судовим рішенням або іншими можливими в законодавстві діями, можна буде відключити з мережі того чи іншого боржника», – пояснює Геннадій Рябцев.

Він каже, таке рішення Кабмін прийняв через те, що з’явилась велика кількість юридичних осіб, які використовують мораторій на відключення для того, щоб не сплачувати за спожите. Але скасування мораторію на відключення стосується і фізичних осіб, хоча домогосподарства, за його словами, є якраз найдисциплінованішими платниками.

Але попри борги споживачів, українська енергосистема витримала сильне зниження температури по всій країні. І навіть має певний запас міцності.

Скриншот з відео «Першого Західного»

«Є певні блоки, які перебувають в резерві і можуть бути задіяні, коли потрібно буде більше електричної енергії і температура знизиться ще більше. Крім того, не на 100% задіяно всю допомогу, яка надаватиметься Україні об’єднаною системою Європи, бо Україна стала повноправним членом цієї організації. Звісно, якщо температура буде на рівні -20 по всій території України впродовж тижня, то в нас можуть виникнути проблеми і нестача в пікові години буде становити десь приблизно 3% від споживання», – говорить експерт.

Тоді можуть застосувати графіки відключень електроенергії.  Але вони будуть стосуватись не домогосподарств і підприємств критичної інфраструктури, а бізнесу.

оренда квартири Львів

Новини