Відступати на захід від Авдіївки треба було раніше – військовий експерт

Фото: ЗСУ

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський напередодні заявив, що ситуація на фронті загострилась і подекуди росіяни мають тактичні успіхи. За його словами, найскладніша ситуація нині на Покровському та Курахівському напрямках, де Сили оборони відступили на інші позиції.

Але далі ворогу просуватися буде важче. У цьому впевнений військовий експерт, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман.

Про це він розповів в програмі «Головне за день» на «Першому Західному».  

«Після того, як ми втратили Авдіївку, яка була на панівній височині, опинилися в низині, де тримати оборону вкрай важко. Наступні панівні висоти за Авдіїівкою – 10-12 км на захід. Нам було б краще відійти на ті позиції, бо коли будується оборона, не кажучи вже про фортифікації, враховується рельєфність місцевості. Якщо би ми відійшли одразу на ті панівні висоти за 10-12 км на захід, я думаю, втрати у нас були би менші, і ворогу було би вкрай важко просунутись.

Можна припустити, що ця оборона в низині була передбачена для того, щоб дати час побудувати фортифікацію, умовну другу лінію, на яку би ворог наткнувся і там зупинився. З іншого боку, віддавати наші населені пункти емоційно і політично вкрай важко», – пояснює Гетьман.

Водночас він вважає, що не варто вважати за велику поразку здачу населених пунктів біля Авдіївки. Це було очікувано, за його словами. Війська відвели на більш зручні позиції. Далі російським військам буде важче просунутись. Подібну думку озвучили і в Інституті вивчення війни. Там теж вважають, що «росіяни найближчим часом навряд чи досягнуть глибшого оперативного проникнення в цьому районі».

Більше, того, на думку Олексія Гетьмана, «вікно можливостей» для росіян скоро зачиниться.

«В них це «вікно можливостей», допоки ми не отримали техніку, було з початку року і воно було постійно відкрите. І за декілька днів воно зачиниться. І вони це прекрасно розуміють. Тому перед тим, як ми отримаємо потужну зброю, вони можуть зробити «останній ривок» і просунутись далі, щоб захопити більше території. І про це каже командувач Сирський, що вони на деяких ділянках зосередили велику кількість живої сили та техніки. І є навіть цифри, що перевага йде 1:30. Це дуже страшно. Тому вони «лізуть», – говорить експерт.

Але він зазначає, що за добу ворог має втрати до 1500 осіб. Це означає, що знову йдуть «м’ясні штурми», і людей вони шкодувати не будуть, на відміну від техніки, бо її вони втрачають вдвічі більше, ніж можуть доставити на фронт.

оренда квартири Львів

Новини