Відступаючи, рашисти грабують Херсонщину – експерт Сергій Данилов

Фото: slovoidilo

Російські війська відступають з Херсонської області. Але принагідно грабують підприємства і установи, вивозячи обладнання до Криму.    

Про це в ефірі «Першого Західного» розповів заступник директора Центру близькосхідних досліджень, який займається дослідницькими проєктами на півдні України, Сергій Данилов.

«Вони грабують все поспіль: заводи, установи. Вивезли обладнання онкодиспансеру, до закупівлі якого докладались всі громади Херсонщини. Це потужне, сучасне обладнання. Вивозять карети «швидких», обладнання лікарень, аптеки», – розповідає експерт.

За його словами, росіяни розігнали паніку серед населення, нібито там має статись щось погане. Комунальникам Херсона дали наказ евакуюватись. Але більшість мешканців Херсона все-таки  ігнорує їхні погрози, не погоджуючись виїжджати.

«Вони створюють враження, що вони відходять. Але водночас вони наганяють на правий берег нові війська і техніку. Це все паралельні процеси. Хоча частину професійних, кадрових військових, справді, вивозять з Херсонщини», – зауважує Сергій Данилов.

Він каже, що далі події можуть розгортатись за різними сценаріями. Наприклад, окупанти можуть мінувати і підривати міста за собою.

«Вони можуть знищити Херсон, Білозерку, Берислав. Просто замінувати все і підірвати. «Совєти» так робили. При відступі вони залишали після себе повністю випалену землю. Я не виключаю такого. Є ще гірші сценарії, про які я не хочу говорити. Зрозуміло одне, без бою вони не підуть. Це треба розуміти. Але все – в руках ЗСУ. Рашисти готують щось погане, але оперативна ситуація може скластись таким чином, що їм просто доведеться втікати, використовуючи плоти, щоб перебратись на лівій берег», – вважає Сергій Данилов.  

оренда квартири Львів

Новини