Військовий аналітик Олександр Коваленко пояснив, які наслідки матиме «заморожування» війни в Україні
- Середа, 31 січня 2024
Адміністрація президента США розробляє план підтримки України у війні проти Росії, проте він не передбачає ніяких суттєвих змін лінії фронту на користь України у 2024 році, а навпаки перебування лише в обороні. Тобто, планується таке собі «заморожування війни».
Чим це може загрожувати для України та світу військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко розповів в програмі «Головне за день» на «Першому Західному».
«Якщо звернемо увагу на останні заяви, які роблять західні політики, то вони говорять про загрозу для Європи, реальну загрозу від РФ. Вони починають піднімати питання про те, чи доцільно надавати Україні можливість нанесення ударів по території Росії західним озброєнням.
Інше питання – зараз ми бачимо, як в 2023 році Німеччина стала другою країною за кількістю переданої зброї Україні, хоча до того допомагала нам більше в питаннях гуманітарних. З Великою Британією ми маємо домовленості, яких не було ніколи. Ми бачимо підвищення співробітництва з Францією. І багато інших прикладів. Тобто, Європа дійсно занепокоєна тим, що США зменшують допомогу Україні. І замість того, щоб займатись гуманітарними питаннями, вони входять в питання мілітарного плану», – вважає Олександр Коваленко.
На його думку, це не схоже, що вони готуються до паузи. Тим більше там розуміють, що в більшості історичних прикладів будь-яка пауза погано закінчувалась.
«Північна Корея та Південна Корея. Дуже часто чую саме цей сценарій для України. Але що отримав Захід? Південна Корея має дійсно економічний розвиток, але Північна Корея – це проблема для всього регіону: Південної Кореї, Японії, Нової Зеландії, США, які їх підтримують. Більше того, Кім Чен Ин Вже розпочинає хизуватись своїми балістичними ракетами майже кожного кварталу», – наголошує аналітик.
Не вирішеними також є питання з Сирією, Іраном. Як наслідок, Червоне море, за словами Коваленка, стало зоною ризику. Йеменські хусити погрожують не тільки Ізраїлю, але й судноплавству в цьому регіоні.
«І все це відбувається через паузи, «заморожування» і відкладення на потім незручних питань. І у випадку з Україно, якщо буде пауза, через три роки Росія не тільки відновить свій потенціал, вона його набагато збільшить. І вона зможе з новим імпульсом розпочати хвилю вторгнення в Україну, а буде реальною загрозою ще й для країн Європейського союзу, передовсім країн Балтії. І це добре розуміють більшість адекватних політиків в Європі», – переконаний Олександр Коваленко.
Новини
- Сьогодні
- 21 Листопада
- Більше новин