Виконання судових рішень зараз заблоковані, – Ярослав Жукровський


На сьогодні система виконання судових рішень не працює. Відповідний реєстр виконавчих проваджень, реєстр боржників відключені. Державні виконавці не здійснюють жодних виконавчих дій. Про це в ефірі «Першого Західного» розповів юрист Ярослав Жукровський.

«Стягнення аліментів, як інші соціально значущі категорії на сьогодні просто не виконуються. Насправді для багатьох боржників це є своєрідними канікулами, оскільки їх ні державні ні приватні судовиконавці не рухають. І так виглядає, що до кінця закінчення воєнних дій, судові рішення по всій Україні не можуть належно виконуватись», – зазначив експерт.

Матерям, які не отримують аліменти, він радить телефонувати до боржників і домовлятись, бо іншого способу вимагати виконання судового рішення наразі немає.

Також в умовах воєнного стану пенсійні, зарплатні рахунки боржнків, відповідно до постанови Нацбанку, розблоковані.  

Але є один нюанс. Він стосується того, що виконавче провадження по судових рішеннях не повинно перебільшувати 100 тисяч гривень.

«Це означає, що якщо у вас є заборгованість наприклад, по житлово-комунальних послугах чи інших договірних зобов’язань і ця заборгованість є меншою 100 тисяч грн,  тоді ваші зарплатні чи пенсійні рахунки мають бути розблоковані», – наголошує юрист.

Якщо рахунки не розблоковали, то не треба звертатись до судовиконавця тому, що сьогодні вони не мають можливості зайти в реєстр і вплинути на хід виконавчого провадження.

«Вам треба зателефонувати до свого банку, і вимагати зняття відповідних арештів, якщо вони автоматично не були зняті. Якщо банк відмовляється, то найефективнішим способом реагування є звернення на Гарячу лінію Нацбанку України», – пояснює Ярослав Жукрвоський.

Також, якщо ви відкриваєте новий картковий рахунок, і мали борги до 100 тисяч гривень за виконавчими провадженнями, банки не мають права здійснювати блокування таких рахунків.

Юридичні особи, які є боржниками в виконавчих провадженнях і винні кошти підрядникам, державі, і в них є велика заборгованість – в уряді і Нацбанку прийняли рішення для них також скасувати арешт коштів. Вони тепер можуть здійснювати виплати заробітних плат, але, як наголошує Ярослав Жукровський,  не більше п’ятикратної виплати мінімальної заробітної плати,  інших зборів. Тобто ті структури, які до моменту воєнного стану мали заблоковані активи, їх розблоковують.

Ті особи, яку мають заборгованість вище 100 тисяч гривень – будуть мати рахунки заблоковані.


оренда квартири Львів

Новини