Вміння РФ пригнічувати українські ракети – це більше російське ІПСО, ніж правда – експерт з авіації

Фото: armyinform

Росія навчилась «глушити» високоточні ракети за допомогою РЕБ. Вони нібито створюють електронні перешкоди, які впливають на системи з GPS, внаслідок чого ракети не влучають у ціль. Про це почали писати деякі українські та західні медіа.

Однак, можливості російського електронного захисту є перебільшені. У цьому переконаний експерт з авіації Анатолій Храпчинський.

Про це він розповів в програмі «Головне за день» на «Першому Західному».  

«Росія впливає засобами радіоелектронної боротьби, але… на Європу, якщо ми кажемо про цивільну авіацію, яка літає над Балтійським морем або через той самий Сувальський коридор. Очевидно, надихнувшись цим, вони кажуть, що можуть на лінії фронту щось пригнічувати. Давайте згадаємо в минулому році теж така хвиля з боку Росії була, мовляв, HIMARS не такі точні стали.

Але військове озброєння більш стійке до засобів РЕБ і воно динамічно змінюється і ми бачимо це зараз через спілкування з виробниками західних зразків техніки. Вони активно цікавляться нашим досвідом. Ми їм радимо, як обходити проблематику, яку створює РФ. Тому я думаю, що це, здебільшого, російське ІПСО», – вважає експерт.

Він каже, що українці дуже швидко знаходять протидію російським технологічним новинкам. Він наводить приклад із «Шахедами», яких на початку боялися. Але потім створили мобільні групи, які почали працювати.

«Зараз створюються системи, які дозволяють працювати більш автономно мобільним групам. Тому оцій навалі українські інженери пропонують гарні рішення. Це наша заслуга, що ми можемо швидко змінюватись і динамічно реагувати на виклики, які перед нами стоять», – зазначає Анатолій Храпчинський.

оренда квартири Львів

Новини