Водіїв фур працівники ТЦК два місяці не перевірятимуть – представник громадської організації перевізників

Фото: dailylviv.com

Через нові правила мобілізації професія водія-перевізника на міжнародних рейсах може просто зникнути. На думку експертів ринку, водії будуть боятися повертатись в Україну і скоро доставляти товари за кордон буде нікому.

Про це в програмі «Головне за день» на «Першому Західному» розповів голова ГО «Міжнародні автомобільні перевізники України» Володимир Михалевич.

«Зараз кожен військовозобов’язаний повинен оновити свої дані в ТЦК. І як правило, якщо ти не маєш права на відстрочку, то вихід з територіального центру комплектування в тебе тільки один – на полігон. І це створює страх в самих водіїв, і таким чином, мало хто з них має оновлені дані.  

Ще до 18 травня ми почали бити на сполох. І ми досягнули того, що водії-міжнародники 2 місяці мають право виїзду за кордон, так, як їздили дотепер. Практично, на кордоні жодних змін немає і прикордонники не перевіряють військово-обліковий документ, якщо ти їдеш вантажною машиною», – говорить представник перевізників.

Він каже, що до 18 травня траплялись випадки, що на блокпостах представники ТЦК «знімали» водіїв з фур для з’ясування даних. Однак, після того, як домовились про 2-місячне відтермінування на оновлення даних, таких випадків не трапляється.

Громадський активіст сподівається, що за цей час депутати внесуть зміни в закон, щоб продовжити час на оновлення даних або зявляться нові можливості для бронювання водіїв.

«На сьогодні бронювати водіїв мають право всі підприємства, крім ФОПів. А в міжнародних перевезеннях є багато перевізників, які працюють, як ФОПи. Деякі з них мають більше автомобілів, як Товариства з обмеженою відповідальністю. Ми намагаємось доводити, що згідно з цивільними кодексами, ФОПи мають такі ж права, як інші форми організації підприємств. На жаль, в законі це не прописано», – зазначає Володимир Михалевич.

оренда квартири Львів

Новини