Волонтери зможуть отримати відшкодування за закупівлю товарів для війська – Степан Куйбіда

Фото: DW

Львівська обласна військова адміністрація розпочала програму підтримки волонтерських організацій та виробничих підприємств Львівщини, які займаються товарами для забезпечення потреб захисників та захисниць України. Обласний бюджет оплатить 50% від вартості закупівлі волонтерів.

Про те, як працюватиме програма,  в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному» розповів директор департаменту економічної політики Львівської ОВА Степан Куйбіда.

«На Фейсбук-сторінці департаменту і на сайті обласної військової адміністрації є новина зі всіма посиланнями на документи і порядок їх подання. Ми акредитовуємо спочатку виробників таких товарів. Це можуть бути виробники взуття, розгрузок, димових шашок, аптечок, БПЛА, РЕБів, крім продовольчої групи товарів. Тому спочатку в нас акредитовуються виробники. Вони нам подають свої витяги, деякі податкові дані.

Тобто, ми проводимо ідентифікацію, так би мовити, перевірку «доброчесності». Також відбувається акредитація волонтерів. Вони можуть працювати, як у вигляді благодійного фонду, громадської організації, так і фізичної особи-волонтера, які мають відповідну реєстрацію в податковій», – пояснює Степан Куйбіда.

Волонтери так само мають подати пакет документів. Далі їм запропонують перелік акредитованих виробників.

Степан Куйбіда, скриншот з відео «Першого Західного»

«Волонтери збирають 50% від тої суми, необхідної на закупівлю речей. Ці документи вони подають в ОВА. Кожної п’ятниці ми будемо розглядати ці заявки. Але це не означає, що ми призначаємо якусь пріоритетність. Тут суб’єктивізму не буде. Робота комісії, яка буде складатись з різних людей, буде полягати в тому, щоб звірити документи, які подані. І якщо на рахунках волонтерів є відповідні кошти, інших 50% ми перераховуємо підприємству-виробнику. Це може бути від 100 до 300 тисяч гривень», – зазначає посадовець.

Але волонтерська організація може подати лише три заявки впродовж року. Обмежують волонетрів через брак коштів. Наразі в обласному бюджеті на цю ініціативу передбачено 5 млн грн.

Щодо виробників, то для них також є критерії відбору.

 «Ми точно не акредитуємо ті підприємства, які існують просто на папері, які є підприємствами-«прокладками». Ми не акредитуємо підприємства без досвіду роботи, бізнес, який перебуває в кримінальних справах або мають заборгованості з платежами», – наголошує Куйбіда.

<iframe width="700" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/MW8m4QxHATA?si=ArLBNSLcnA1_dzgr" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" allowfullscreen></iframe>
оренда квартири Львів

Новини