«Вони бояться сили». Микола Маломуж про українську агентуру в оточенні Путіна та рух ЗСУ
- П'ятниця, 11 серпня 2023
Україна активно б’є по логістиці військ РФ, обстрілює ворожі склади, техніку, кораблі, влучає у місця виготовлення боєприпасів та складових до російської зброї. Як усе це впливає на ситуацію на фронті; чи справді у Кремлі є агентура ГУР – у програмі Головне за день на ТРК «Перший Західний» генерал армії, голова СБУ (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.
Відеоверсія інтерв’ю – тут.
Ворог хоче дестабілізувати ситуацію не тільки в Україні
– Росія істерично обстрілює Україну з безпілотників, б’є ракетами, скидає авіабомби. Це у росіян паніка?
– Це спроби зупинити український контрнаступ і змусити нас сісти за стіл переговорів. Загроза застосування ядерної зброї, провокації на ЗАЕС, удар по «зерновій угоді», удари по цивільній інфраструктурі, – таким масовим терором Путін хоче змусити наше керівництво піти на поступки. А найголовніше спонукати партнерів України до того, аби вони почали вимагати від нас піти на переговорний процес на умовах РФ.
Путін завжди робить ставку тільки на силу. Однак проти нього об’єднується весь світ: уже не тільки розвинуті країни Заходу, а й третього світу. Про це свідчить зустріч, що відбулася у Саудівській Аравії. Тоді близько 40 країни світу підтримали суверенітет нашої держави. А раніше, навіть африканці, які прибули у Санкт-Петербург, поставили умову відновлення «зернової угоди».
Зараз РФ стратегічно програє. Світ усе більше переорієнтовується на підтримку України, мирного процесу, тому агресор лютує. Я знаю це оточення. Коли вони програють, то задіюють усі ресурси. Вони бояться сили, а насамперед – успішних наступальних операцій ЗСУ і, звісно, потужного об’єднання світу.
Тож сьогодні усі дії ворога спрямовані на те, щоб подавити наш ресурс, дестабілізувати ситуацію не лише в Україні, а й у деяких країнах Європи, де росіяни мають свою агентуру. Очільники світу сьогодні вже не підтримують РФ. Серед них – Китай, Індія, Туреччина, на яких очільник Кремля робив ставку. Путін – в ізоляції, але він ще має ресурси та сили, які кидатиме на поле бою. Однак ми вже можемо не лише протистояти, а й активно проводити тактичні, а в перспективі – стратегічні наступальні операції.
Україна тепер діє на фронті комплексно
– Україна активно б’є по логістиці російських військ. Чи відчувається ефект від цих ударів на фронті? Чи здатна Росія швидко змінювати ці шляхи?
– Насамперед варто сказати, що ми тепер діємо комплексно. У нас з’явилися не лише далекобійні британські ракети «Storm Shadow» і французькі «Skalp», але й далекобійні ракети власного виробництва. Також є потужні дрони-камікадзе, надводні дрони, що дозволяють бити по ворожих складах і суднах. Наприклад, на півночі Криму знищено колосальний армійський склад ракет, боєприпасів, мін, тобто всього того, що використовувалося ворогом для агресії в Запорізькій і Херсонській областях.
Маємо можливість бити по мостах – не лише по Чонгарському, а й по Кримському. Фактично це удари по всіх логістичних ланцюгах з Криму, Донецької та Луганської областей, тобто по тих напрямках, якими росіяни постачали боєприпаси, живу силу і техніку. Також завдаємо удари у Чорному морі. Спочатку це були точкові удари, але зараз Росія це вже відчуває.
Але втрати ворога не лише технічні чи в живій силі, але й морально-політичні. До прикладу, удари по Москві знищують дух росіян та підривають позицію самого Путіна. Вони свідчать про те, що не такий він вже й сильний, оскільки не може захистити не лише прифронтові області, але й саму Москву, яку змальовували, як неприступну. Це – наша моральна перевага.
На фронті зараз нелегко. Ворог кидає резерви: елітні повітряно-десантні війська, дивізії, полки на Куп’янський напрямок, Сватове-Кремінна. Але ми все одно рухаємося поблизу Бахмута. Наші військові доповідають, що просуваємося на Бердянському і Мелітопольському напрямках, заходимо з флангів і вже перетнули першу лінію оборони. Це – знаково, бо свідчить про підготовку до стратегічних наступальних операцій. Для цього ще потрібна велика робота і вогневі ресурси, які нам Захід має додатково надати: далекобійні ракети, артилерію і велику кількість боєприпасів. Нам дуже потрібна авіація, на яку ми так довго чекаємо.
Оперативний хід Буданова, щоб дестабілізувати оточення Путіна
– Ми працюємо і всередині зла. Зокрема, начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов заявив, що Україна має своїх агентів в оточенні Путіна. Яку користь вони можуть принести Україні?
– Такі речі, як правило, не декларуються, але ми маємо інформацію не тільки з оточення Путіна. Буданов робить такий оперативний хід, щоб дестабілізувати оточення Путіна. Щоправда, це не дуже ефективно – росіяни в таке не дуже вірять.
Зрозуміло, що там у різних структурах працює законспірована агентура. Це те, що дає нам можливість вивідати не лише плани ворога, а й дізнатися про його больові точки, по яких можна нанести удар. З іншого боку, це сприятиме розколу в елітах Росії під час наступальних операцій.
Розмовляла Уляна Лаврик
Записала Наталка Сохан
Новини
- Сьогодні
- 24 Листопада
- Більше новин