Ворог буде тримати високий рівень інтенсивності бою на Харківщині, щоб відповідати інформаційній кампанії – військовослужбовець

Фото: ЗСУ

Ситуацію у Вовчанську вдалося стабілізувати. Хоча ситуація залишається важкою. Впродовж попередньої доби там було зафіксовано 5 бойових зіткнень.

Хоча Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко вважає, що кількість атак не говорить складність ситуації, оскільки один бій може затягатись на години.

Про це він розповів в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному».  

«Рівень боїв там досить серйозний. З одного боку. А з іншого – є розуміння напрямків і цілей ворога, їхня тактика, маневри, за допомогою яких вони хотіли швидко зайняти Вовчанськ і розраховували прорватись в тили наших порядків. Це вже вивчено. Зараз там відбуваються бої фронтального типу. Нашим бійцям там приходиться працювати в дуже серйозній обстановці. Ворог намагається постійно атакувати наших побратимів, при чому не тільки піхотою, але максимально застосовує авіацію і артилерію, оскільки відстань від Вовчанська до російської території – до 5 кілометрів», – говорить Тимочко.

Він вважає, що ворог і далі буде тримати високий рівень інтенсивності бою, буде перекидати додаткові резерви, щоб розширити лінію боєзіткнення.

«Це пов’язано з тим, що швидкого бліцкригу на цьому напрямку у них не вдалося, а інформаційна кампанія, яка акцентувалась на цьому напрямку, – надзвичайно велика. Пригадуємо, як вони нагнітали, масштабували в інфопросторі, як вкрай загрозливу, тому для підсилення своїх заяв, вони будуть зобов’язувати свої війська в цьому напрямку безперервно атакувати для того, щоб інфорпростір відповідав тому, про що вони намагаються заявляти. Тим більше, ми знаємо, що і резерви, які він задіював на цьому напрямку, по суті вже всі залучені. Там навіть з інших напрямків вони перекидають свої війська», – зазначає військовослужбовець.

Він каже, що спочатку було зрозуміло, що з тією кількістю військ, що в них була, вони не могли розраховувати на якусь масштабну операцію на півночі Харківщини. Вони лише «загрузли» в лінійних боях.

Подібна ситуація складається і на Сумщині. Тимочко припускає, що росіяни можуть таким чином створювати видимість ірраціональності, щоб не можна було прогнозувати їхні дії і сприймати як логічні. Або політичні виклики зобов’язують російське військове командування діяти не завжди відповідно до ситуації на фронті.

«Путін за таких умов має можливість констатувати, що російська армія сильна, що «Я можу впливати не просто на лінію фронту, а можемо розширити – тому потрібні переговори». Ми бачимо, що щойно вони почали наступати на півночі Харківщини, як одразу Путін почав заявляти, що він хоче миру, переговорів», – пояснює Іван Тимочко.

оренда квартири Львів

Новини