Ворог може вдарити по гідроелектростанціях і атомних станціях – експерт Олексій Гетьман
- Середа, 19 квітня 2023
РФ може накопичувати свій військовий потенціал, щоб завдати чергового потужного удару по інфраструктурі України. Під прицілом, цілком ймовірно, можуть опинитися гідроелектростанції чи АЕС. Зокрема, для цього ворог готовий застосувати керовані бомби з бойовим зарядом до 1500 кг.
Про це в програмі «Головне за день» на ТРК «Перший Західний» розповів військовий експерт Олексій Гетьман.
Чи вдасться Росії додатково запустити виробництво Х-50; скільки ракет в місяць здатна виробляти РФ; для чого ворог стягує під Бахмут танки Т-80?
Відеоверсія розмови – тут.
– Якою є ситуація в Бахмуті? Що відомо про розподіл військових сил?
– Вони посилили свої угруповання. Адже поряд з «вагнерівцями» там воюють десантні війська РФ. Намагаються зайти з півночі чи півдня, щоб спробувати оточити місто або перерізати шляхи, якими ми підвозимо все необхідне для ведення бойових дій на заході міста. Ми тримаємо лише західну частину міста. Ті, хто залишився від «вагнерівців» і надалі намагаються проводити міцні штурмові атаки.
Ідуть вуличні бої. Провести точну демаркаційну лінію між ворогом і нашими військовослужбовцями дуже важко. Будівлі переходять із рук в руки.
Якщо росіяни значно посилять кількість людей та зброї, для нас розумнішим буде відійти з Бахмута і зайняти нові позиції, до прикладу, у Часовому Ярі чи Костянтинівці. Так зможемо зберегти життя наших військових. Але поки такого наказу про відхід ще не було. Тому ми там тримаємо оборону.
Ворожі гармати у Бахмуті зношені на 75% і більше
– Ворог підтягує у Бахмут важку техніку, зокрема танки Т-80. Що це означає?
– Т-80 – відносно сучасний танк. Але вести на ньому міські бої – дивно. Це, як звір в капкані. Його дуже легко знищити, навіть не застосовуючи «Джавеліни». Тобто, якщо він буде рухатися між напівзруйнованими будинками, навіть «бандерівські смузі» можуть його спалити.
Скоріш за все, вони не будуть заводити танки у місто. А використовуватимуть їх як гармати для посилення вогневого шквалу. Адже російські військові застосовують у Бахмуті сирійський варіант і намагаються зрівняти все з землею.
Але оскільки вони почали вести строгий облік снарядів для гармат, я припускаю, що використати більше дозволеного вони не в змозі. Проте на танки такої рознарядки ще немає. Снаряди для танків не обліковуються, як для артилерії. Тому цих пострілів можна робити більше.
– До речі, у гарматах швидко зношуються стволи. Коли очікувати на відпрацювання цього ресурсу? Чи у них – необмежена кількість гармат на складах і з цим ніхто не рахується?
– Ресурс це – кількість пострілів, яку можна зробити з однієї гармати. Після цього, у кращому випадку, ствол зношується і не може стріляти прицільно. У гіршому снаряд може розірватися у стволі і знищити весь бойовий розрахунок.
Ресурс гармат, задіяних у боях, використано на 75%. У них почалися проблеми зі снарядами. Вони зменшили кількість вистрілів. А ще й стволи такі, що потрібно багато змінювати. Більшість працюють з початку повномасштабного вторгнення. У квітні-травні майже всіх їх мають замінити.
Керована бомба може долати відстані у 50-70 км
– Останнім часом зменшилася кількість повітряних тривог. З чим це пов’язано?
– Не варто думати, що у них прокинулися якісь гуманні почуття, почали дотримуватися міжнародних законів і правил ведення війни.
Є два варіанти, чому вони зменшили кількість атак. Перший – у них закінчуються боєприпаси і їм нічим стріляти. Другий – хочуть накопичити потенціал для ще однієї потужної атаки, атакувати нашу енергетичну і теплову інфраструктуру.
В будь-якому випадку необхідно бути обережними. Вони можуть планувати щось погане.
– А що мають на увазі у Генштабі, коли говорять про зміну РФ стратегічних цілей війни?
– Давайте будемо розглядати гірший варіант і готуватися до гіршого. Це цілком можуть бути наші гідроелектростанції абро атомні станції.
– До речі, вже були попадання недалеко від атомних об’єктів України. Зараз ворог працює над тим, щоб збільшувати дальність польоту керуючих бомб.
– Збільшити їх дальність польоту вони не в змозі, оскільки ці бомби не мають двигуна. Це – удосконалена бомба з крилами та GPS-навігатором, який керує крилами і дає можливість планувати. Тому дальність залежить від швидкості та висоти польоту літака, з якого цю бомбу скидають. Це – бомби з бойовим зарядом 500 кг.
Вони намагаються це ж саме зробити, а може вже зробили із ФАБ-1500, у якої бойовий заряд – 1500 кг. Це – більш потужна і важка бомба. Думаю, що вона зможе літати на таку саму відстань, як і ФАБ-500. Це – 50–70 км. Але вона може полетіти і далі завдяки тому, що є більш важкою і в неї – більше інерції.
РФ може виробляти, приблизно, 40 ракет в місяць
– Росія хоче відновити виробництво ракет Х-50. Про що це може свідчити?
– Станом на сьогодні, РФ може виробляти, приблизно, 40 ракет в місяць. Йдеться не про ракети однієї специфікації, а про всі загалом: Х-101, Х-555, «Калібр», «Іскандер», «Кинджал». Ракета Х-50 – спрощена від Х-101. Вона – трохи менша, не така потужна. Але це також – високоточна і далекобійна ракета.
Якщо вони можуть виробляти лише 40 ракет на місяць, то як можна збільшити цю потужність до 100 чи 200 ракет? Необхідно побудувати нове підприємство. А для цього потрібні певні технології і комплектуючі, які перебувають під санкціями. Вони можуть замість всіх інших ракет спробувати виготовляти Х-50 у кількості 40 штук на місяць. Але звідки вони візьмуть нові потужності? У них немає ще одного заводу.
Розмовляли Ніна Сукач, Стас Гордієнко
Записала Олеся Когутич
Новини
- Сьогодні
- 21 Листопада
- Більше новин