Ворог підтягує резерви до Куп’янська – Сили оборони зайняли потужні укріплення – Євлаш

Фото: ЗСУ

Російські окупаційні війська на Харківському напрямку зосередили свої сили на просуванні до Куп’янська, зі сторони РФ укріплюють лінію кордону, підтягують підрозділи Росгвардії. Своєю чергою українські Сили оборони збудували лінію оборони на Лимано-Куп’янському напрямку, зайняли потужні укріплення поблизу Куп’янська.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» повідомив начальник пресслужби ОСУВ «Хортиця» Ілля Євлаш, відповідаючи на питання, чи існує загроза прориву оборони поблизу Куп’янська, передає Укрінформ.

«Якщо ми говоримо саме про Харківський напрямок, то так, дійсно, там для ворога основним населеним пунктом залишається Куп’янськ, куди він продовжує підтягувати всі свої сили, резерви. І на цьому напрямку у нього досить багато різної техніки та особового складу. Крім того, і зі сторони РФ вони зараз укріплюють лінію оборони, лінію кордону, туди підтягнули свої підрозділи Росгвардії. Але звичайно, що не для наступальних дій, а більше для унеможливлення прориву. Як ми пам’ятаємо, минулого року були і РДК, й інші, тому вони перестраховуються і тепер намагаються посилити цей кордон. Крім того, дуже сильно зараз застосовують КАБи, свої Су-34, Су-35», – повідомив Євлаш.

За його словами, ситуація дуже складна: противник, не шкодуючи, застосовує свою техніку, піхоту «Шторм Z», «Шторм V», мотострілецькі підрозділи, десантні полки, танки. Російські окупанти поповнюють свої підрозділи за рахунок резервів та мобілізованих.

Також Євлаш зауважив, що, якщо на якомусь напрямку відсутні бойові зіткнення, це не означає, що противник там не веде війну. Цей час він використовує для перегрупування військ.

Водночас ворог часто вдається до ІПСО, під час якого погрожує швидким наступом та знищенням Сил оборони.

«Ми зайняли досить потужні укріплення, збудували лінію оборони на Лимано-Куп’янському напрямку поблизу Куп’янська, бетонні також є ДОТи, обладнано дуже багато інженерних споруд. Крім того, вміло використовуються особливості місцевості», – розповів речник, додавши, що ворог порушує міжнародні конвенції, переодягається в форму ЗСУ, використовує також багі для пересування до своїх позицій.

«Зараз у них тактика мобільних груп, якими вони доправляються до фронту. Оскільки зараз дуже погана погода, і по полю просуватись складно, тому вони використовують для доставки саме штурмових підрозділів такі транспортні засоби (багі). За ними вже йдуть групи закріплення. Але, звичайно, наші артилеристи навіть при дефіциті боєприпасів показують свою майстерність і знищують окупантів і на Бахмутському, і на Куп’янському напрямках», – зазначив Євлаш.

Нагадаємо, головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський під час перебування на передових командних пунктах у районі ведення бойових дій невідкладно на місці ухвалив декілька рішень.

оренда квартири Львів

Новини