Ворог стріляє туди, де немає ППО – Михайло Притула

Фото ілюстративне: Повітряні сили

15 серпня російська армія завдала чергового ракетного удару по Україні. Зокрема, вибухи пролунали в Дніпрі, Львові, Запоріжжі, Луцьку, Хмельницькому та Черкаській області. Найбільш успішною для ворога вона була на Львівщини. Силам ППО вдалось збити  лише 1 ракету.  Ще шість – влучили.

Про особливості ракетної атаки 15 серпня  в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному» розповів полковник контррозвідки у запасі Михайло Притула.

«Вони почали трохи плутати ППО: коли ракети летять в одну сторону, потім повертаються до цілі, коли люди розслабились. І певно,  вони атакують ті цілі, які не захищені серйозно ППО. Тобто, з одного боку обходять, а з іншого боку намагаються стріляти не туди, де є системи ППО, а там де їх нема. І таким чином уражати деякі об’єкти», – говорить Михайло Притула.

Також цього разу було використано багато ракет Х-22. Вони хоч достатньо старі, але логіка їх поведінки в повітрі є досить небезпечна, підкреслює  військовий експерт. Ракети можуть маневрувати на різній висоті і навіть підніматись на 24 км.

«Ці ракети відрізняються тим, що мають низьку точність але велику потужність: до 900 кг боєголовка. А з іншого – вони мають точність влучання – 600 метрів за паспортом. А наші ппо кажуть, що в них ще більші відхилення. Тому вони можуть потрапити куди завгодно. І гарні для терору населення, але погані власне для військових цілей», – пояснює ексрозвідник.

А найгірше, що штампувати їх РФ може досить багато, оскільки для їх виробництва не потрібні сучасні технології, підкреслює Притула.

оренда квартири Львів

Новини