Ворог змінив тактику: замість піхотних атак наносить артилерійські удари, – військовий експерт

Фото: ЗСУ

Східний фронт залишається найгарячішим. Туди росіяни стягують свої мобілізовані війська, та контингенти з Африки і Азії. Водночас добрих нових можемо очікувати зі Сватівського напрямку Луганщини.

Про це в ефірі «Першого Західного» розповів військовий аналітик Сергій Грабський.

За його словами, щоб досягти бодай якоїсь переваги, Росія перекидає на східний фронт свої навчені  африканські і азіатські війська. Тому ситуація там продовжує бути дуже напруженою.

«Попри те, що наші хлопці тримаються, але на війні, на жаль, інколи кількість переважає над якістю. Противника дуже багато, і ліквідовувати його значно складніше. Тому ми бачимо ситуацію подібну до Першої світової війни, під час Верденської операції, коли англо-французькі війська протистояли німцям і знищували одне одного. Приблизно така ж ситуація там. Треба розуміти, що попри ті ураження, які ми наносимо противнику, ми самі несемо великі втрати на цьому», – розповідає аналітик.

За словами експерта, противник відчайдушно намагається просовуватись вперед. І на деяких ділянках ціною неймовірних втрат йому вдається пробиватися на 50, 100 метрів вперед.  

Але дещо змінилась тактика ворога. Влітку, після нетривалої вогневої підготовки, вони кидали в бій бійців так званої ЛНР-ДНР. Їхнім завданням було виявити вогневі точки нашої оборони, і далі по цих точках наносився удар. 

«Зараз ситуація змінилась, бо людей стало об’єктивно менше, гнати їх в бій тисячними натовпами вже не має можливості. Тому противник намагається компенсувати зменшення інтенсивності піхотних атак саме нанесенням артилерійських ударів по наших позиціях. Наші дають відповідь. І вона є досить ефективною. Тому напруга дій на цій ділянці є надзвичайно висока», – зазначає Сергій Грабський.

Але водночас він припускає, що оптимістичних новин незабаром слід чекати зі Сватівського напрямку,  та за якийсь час з напрямку Василівки, Оріхова, Токмака, Мелітополя.

оренда квартири Львів

Новини